Autor Wątek: Skrzynia biegów automat BW Model 66 do xj6 4,2 85 r.  (Przeczytany 3530 razy)

pix

  • Gość
Skrzynia biegów automat BW Model 66 do xj6 4,2 85 r.
« dnia: Maj 18, 2009, 11:26:23 am »
Witam-powiedzcie czy to normalne,że przy przerzucaniu na "R" lub "D" wyczuwam lekkie szarpnięcie.Może mam za wysokie obroty? Pozatym pracuje super.

qbaty

  • Gość
Odp: Skrzynia biegów automat BW Model 66 do xj6 4,2 85 r.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2009, 11:52:31 am »
BW66 to, delikatnie mówiąc, niezbyt zaawansowana konstrukcja ;) i nie należy się spodziewać, że będzie pracować jak DSG  ;D
Wyczuwalne mogą być szarpnięcia lub przeciągnięcia podczas przełączania biegów. Oczywiście są to odczucia subiektywne i trudno na odległość stwierdzić jednoznacznie czy akurat Twoja skrzynia pracuje OK czy nie.
Oczywiście pierwsza rzecz po zakupie auta to wymiana oleju i wymiana/czyszczenie filtra (w tej skrzyni filtr jest siateczkowy i można go czyścić jeśli nie uda Ci się kupić nowego).
Obroty jałowe to 750-800 rpm.

pix

  • Gość
Odp: Skrzynia biegów automat BW Model 66 do xj6 4,2 85 r.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2009, 12:05:39 pm »
Dzięki Gbaty- olej i filtr wymieniony-podczas jazdy pracuje płynnie,rusza z wolnych obrotów wolno i też płynnie.Chyba ma za duże obroty,muszę to dokładnie sprawdzić.

naughtycat23

  • Gość
Odp: Skrzynia biegów automat BW Model 66 do xj6 4,2 85 r.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2009, 12:46:26 pm »
Dorzuce 3 grosze do tego temtu u mnie wyglada to tak samo ale obroty na moje oko oscyluja w granicach 700 i mam wrazenie ze troszeczke obniazaja sie w momencie gdy tempertura przekracza 90 stopni ?? Czy ktos kiedys zauwazayl taki objaw ??? U mnie skrzynka pracuje bardzo ladnie jedyne zastrzezenia jakie moge miec to do jedynki ktora jest bardziej wyczuwalna jak pozostale biegi. C odo za wysokich obrotow miale ten sam problem w momencie gdy po dluzszym czasie stania samochod zostal odpalony, teraz sytuacja sie unromowala i tak jak pisalem wyzej obroty sa na poziomie bliskim idealu  :-V

Nemys

  • Gość
Odp: Skrzynia biegów automat BW Model 66 do xj6 4,2 85 r.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2009, 16:57:47 pm »
Skrzynie z tamtego okresu mają to do siebie.
Biegi wrzucasz trzymając hamulec.

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Skrzynia biegów automat BW Model 66 do xj6 4,2 85 r.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2009, 01:52:08 am »
Witam-powiedzcie czy to normalne,że przy przerzucaniu na "R" lub "D" wyczuwam lekkie szarpnięcie.Może mam za wysokie obroty? Pozatym pracuje super.
jesli masz za duze obroty to robi swoje . skrzynie te maja podlaczony kabel do przepustnicy i w zależności jak kabel jest ustawiony cisnienie w skrzyni jest inne i inaczej przerzuca.
 przy zakładaniu lub wymianie skrzyni trzeba zsynchronizować kabel do ciśnienia  skrzyni. przy większym ciśnieniu w skrzyni leca dosc szybko sprzegielka .