Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Wibracje i huczenie w 2,7d

(1/2) > >>

Macza:
Witam, od jakiegoś czasu słychać i czuć w moim XF delikatne wibracje i huczenie, jakby coś rezonowało przy dodawaniu gazu na niskich obrotach, tzn na wysokim biegu. Proszę o jakieś info, co to może być? Z góry dziękuję :)

Arek XF:
Mam to samo w 3.0D 275KM 2009 . Szczerze to do końca nie jestem pewny czy to nie sprzęgło hydrokinetyczne *konwerter. Myślę jeszcze o AGR. Możliwe że jest zawalony. Ale objawy mam takie same. Tylko przy dodawaniu gazu są te wibracje.

Arek XF:
Uporałeś się kolego z tym problemem?? Masz diagnozę??

Macza:
Niestety nie uporałem się z tym problemem. Znajomy mechanik powiedział mi, że ma podobne objawy w Audi A6, że to jest problem z jednym z wyłączających się cylindrów (ma też V6). Problem można podobno załatwić aktualizując soft. 

krystian377:
Przyjrzałbym się stanu wału napędowego.
Borykałem się rok z tym problemem, aż w końcu wymontowałem wał napędowy i poddałem go regeneracji.
Jeżeli wibruje i oddaje dziwne odgłosy sprawdź wał.
Koszt kompleksowej regeneracji całego wału z wyważeniem to około 1200-1400,00pln w zależności od zakładu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej