Autor Wątek: problem z komputerem pokladowym  (Przeczytany 1962 razy)

natan

  • Gość
problem z komputerem pokladowym
« dnia: Wrzesień 09, 2016, 12:18:06 pm »
Witam serdecznie otóż mojego Jaguara zakupiłem tydzień temu xtype 2.1 v6 2003 r i  wszystko jest sprawne jak narazie jednak mam mały problem zatankowałem go po raz drugi około 15 l i spotkało mn coś dziwnego wskazówka poziomu paliwa podniosła się jednakże komputer pokładowy nadal pokazuje paliwa na 10 km  czy może wie ktoś jak to zrobić bo czeka mn długa trasa i czy będzie to miało jakiś wpływ na jazdę z góry dziękuję  :-thank

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: problem z komputerem pokladowym
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2016, 12:24:07 pm »
Ile przejechałeś po zatankowaniu? To nie przelicza L z baku na zasięg od strzała, tylko musi zbadać jakie jest obecne spalanie i przeliczy.
Resetowałeś liczniki?

natan

  • Gość
Odp: problem z komputerem pokladowym
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2016, 13:31:51 pm »
Do pracy około 15 km, nie nie resetowałem a jak to zrobić  bo nie mam pojęcia jestem laikiem w tych sprawach aż głupio....

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: problem z komputerem pokladowym
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2016, 14:04:05 pm »
Po 15Km powinien załapać - dziwne jeśli pokazuje średnie spalanie itd. prawidłowo.
Zresetować:
1. przeczytać instrukcję obsługi - pewnie będzie wyjaśnione jak nacisnąć niemały w końcu przycisk RESET
2. odłączyć klemę z akumulatora

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: problem z komputerem pokladowym
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2016, 15:32:06 pm »
Pod pokrętłem od świateł jest przycisk RESET (środkowy) musisz go nacisnąć i przytrzymać kilka sekund - to wyzeruje licznik chwilowy.
A jeżeli chodzi o resztę, to jeżeli tylko będziesz miał benzynę w baku, to komunikat z komputera o zasięgu nie ma żadnego znaczenia i auto Ci nie zgaśnie, więc nie obawiaj się żadnych niespodzianek z tym związanych. Po trzecie nie radzę odłączać akumulatora, bo w sumie nie ma powodu, a być może nie znasz kodu do radia (po odłączeniu aku radio wymaga wprowadzenia PIN-u) i potem okaże się, że będziesz musiał go zdobyć, aby w trasie nie jechać na głucho.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

natan

  • Gość
Odp: problem z komputerem pokladowym
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2016, 15:56:07 pm »
Dziękuję za rady na pewno skorzystam i życzę miłego weekendu 😊!!! Pozdrawiam

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: problem z komputerem pokladowym
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2016, 07:37:44 am »
Jeżeli masz navi to kod do radia potrzebny jest też do sterowania climatronikiem. Więc jeśli go nie masz, to lepiej go miej ;)
A tak serio to w tym roczniku powinna działać magiczna kombinacja klawiszy.
X-Type 3.0, Rover 416Si