Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Niesprawny wentylator klimatyzacji, jakie są skutki??? xj40 3.2 91r

<< < (3/5) > >>

Yoohas:
W większości klimatyzacji wentylator (lub drugi bieg jeśli jest tylko jeden do chłodnicy i do klimy) włącza czujnik ciśnienia w układzie. To on daje sygnał, że należy schładzać czynnik.

Nie wiem dokładnie jak jest w xj40 bo nie miałem problemów z klimą ale szukaj czujnika przy osuszaczu, przy nagrzewnicy.

Dominiko19:
Czyli nie w chłodnicy? A jak jest u Ciebie jak właczasz klimę to odrazu chodzi ten wentylator czy włącza się później??

Yoohas:
HGW, sprawdzę :)

http://www.jaguarforums.com/forum/xj40-xj81-25/94-xj40-c-recharging-r134a-94964/

Tu masz obrazki, które mogą pomóc.

Dominiko19:
Dziękuje za chęci ale za dużo mnie nie mówią...Może ktoś ma jakiś pomysł co tu może być nie tak i jak i czy da się ewentualnie sprawdzić i ewentualnie naprawić działanie. Nie wiem nawet jak ten wentylator normalnie powinien się zachowywać i kiedy. Za wszelaką pomoc dziękuje i czekam.

Yoohas:
Ale w tym wątku masz praktycznie wszystko wyjaśnione.

Tu nie ma rzeczy skomplikowanych. Jeśli kompresor klimy się włącza to sprawdź ciśnienie w układzie. Wentylator włącza się powyżej określonego ciśnienia. Być może masz mało gazu.

Jeśli ciśnienie jest OK a wentylator się nie włącza to trzeba sprawdzić, czy obwód nie jest przerwany. Może po prostu kabelek się przetarł?

Masz sprężarkę Sanden czy Harrison?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej