Autor Wątek: Czujniki temperatury  (Przeczytany 1764 razy)

Offline zbori1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Kocham to forum
Czujniki temperatury
« dnia: Sierpień 23, 2016, 20:11:58 pm »
Witam. Chciałbym się dowiedzieć w którym miejscu znajdują się czujniki temperatury w Jaguar S-type, 3.0, 2003 r. Dzisiaj zauważyłem że jakiś czujnik dosłownie wisi mi przy chłodnicy na kablach. Poniżej zamieszczam zdjęcie podglądowe czujnika.

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Czujniki temperatury
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2016, 14:27:17 pm »
z tego co widzę jest to chyba czujnik temperatury płynu chłodniczego i znajduje się on w takim rozdzielaczu węży chłodniczych i jest dobrze widoczny z góry. Akurat niedawno chciałem go wymienić zapobiegawczo i co ciekawe auto mi na nowym czujniku nie chciało odpalić... zostawiłem stary, bo był sprawny. pokazuje Ci temperature na zegarach? Może się to okazać bardzo dziwne, ale auto kręciło kręciło i nie chciało odpalić za boga. Niewąski świadkiem, dzwoniłem do niego w tej sprawie też się mocno zdziwił.
GO HARD OR GO HOME...

Offline zbori1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Kocham to forum
Odp: Czujniki temperatury
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2016, 17:58:57 pm »
No właśnie pokazuje temperaturę na zegarach. Temp nie przekracza połowy. Samochód odpala bez problemu. Możesz mi wysłać fotę, w którym miejscu powinien znajdować się ten czujnik?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2016, 10:23:16 am wysłana przez MicGin »

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Czujniki temperatury
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2016, 22:18:23 pm »
Jeśli zdjęcie poglądowe jest prawidłowe i odpowiada temu co dynda Ci przy chłodnicy, to jest to czujnik temperatury, ale powietrza atmosferycznego. Czujnik powinien być przymocowany do belki zderzaka (do tej stalowej pod osłoną z tworzywa).

Jeśli chcesz zaspokoić ciekawość, to odłącz ten czujnik, można go wyjąć z gniazda i zobacz jak zareaguje wskaźnik temperatury na panelu klimatyzacji. Nie pamiętam dokładnie ale u mnie wtedy było wskazanie -40 stopni, a po drugie to reakcja na odłączenie nie była natychmiastowa. Jeśli nie jesteś na tyle ciekawy to odpuść, bo ten czujnik mocno siedzi w gnieździe i można uszkodzić przewód. Warto jednak wiedzieć, że ten czujnik jest rzeczą, która często się psuje, ja w ciągu czterech lat wymieniałem go już dwa razy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 22:26:04 pm wysłana przez Zdrapciooh »
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline zbori1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Kocham to forum
Odp: Czujniki temperatury
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2016, 22:28:03 pm »
Dziękuję.  Rozwiałeś moje wątpliwości.