Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

XJ6 - wymiana lampy mijania

(1/3) > >>

chris1796:
Witam serdecznie,

Tak się złożyło, że chcę wymienić lewy reflektor świateł mijania w mojej 40-tce z 93 roku. Ktoś wcześniej wstawił lampę od anglika.
Głównie wystawione na sprzedaż są całe lampy (mijania + drogowe) co niekoniecznie mnie interesuje. Nowy reflektor może się okazać "zbyt nowy" i będzie się za bardzo wyróżniał. Czytałem wątki i pojawia się temat z lampami firmy WESEM od Fiata 125P.
Z informacji wynika, że klosze są bardziej wypukłe. I tutaj mam prośbę, czy ktoś ma porówanie jak to wygląda w zestawieniu z oryginalnymi lampami? Najlepiej zdjęcie. I jak te lampy z fiimy WESEM świecą? (dobrze/słabo/źle). No i jak z montażem, jakieś przygody czy raczej plug&play. Przy cenie WESEMów wymieniłbym obydwa reflektory mijania, ale mam obawę jak to będzie wyglądało z oryginalnymi lampami drogowymi i jaka będzie ich skuteczność jeśli chodzi o oświetlenie. Tak na prawdę, ze względu na niedzielny charakter auta, skuteczność nie jest najważniejszym kryterium. Jesli można prosiłbym o info + foto.

pozdr4all
Krzysztof

Ojciec:
W mojej 40 mam wsadzone zamienniki (wszystkie 4). Jeśli chodzi o montaż to nie trzeba nic przerabiać.
Jesli chodzi o wygląd to oryginalne lampy są płaskie a zamienniki wypukłe.
Jakość światła -  w moim przypadku na zamiennika dużo lepsza niż na oryginałach, powód? Prosty oryginały miały już mocno zniszczone odblysniki.

Jaguar XJ6:
Ja tak samo mam zamienniki ( wszystkie ). Zamiennik jest trochę gorszej jakości niż oryginał ( cienkie szkło) , ale pasuje tak jak trzeba (bez kombinacji) , i w moim przypadku bardzo ładnie świeci (a długie to już w ogóle zasięg 300m murowany ). Dodam jeszcze, że mam je od 3 lat, i jak na razie jedynie od długich delikatnie przy krawędzie zaczął się odbłysk wypalać ( dałem za komplet 350 zł) , więc nie mogę narzekać  ;D. Samochód jeżdżony codziennie 60 km (więc lampy są  intensywnie eksploatowane).

chris1796:
hmm,

a jak Waszym zdaniem będzie wyglądać połączenie oryginalnych drogowych z mijania od Wesem?

pozdr4all

Ojciec:
Chris po co tak kombinować? Zmień wszystkie 4 klosze i będzie to wyglądało dobrze.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej