Autor Wątek: Przednia szyba strasznie hałasuje jest klejona czy nie bo nerwica bierze mnie  (Przeczytany 1273 razy)

Offline Lexmar14731

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
Witam, mam problem z szybą przednią podgrzewaną, a mianowicie nie cieknie, nie grzeje:) ale strasznie hałasuje skrzypi i stuka nawet po jej dotknięciu czyje ze ja delikatnie ruszam. Moje pytanie brzmi - ma ktoś lub miał coś takiego i czy jest klejona czy to wina uszczelek?? :-tylko

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Przednia szyba strasznie hałasuje jest klejona czy nie bo nerwica bierze mnie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2016, 09:57:03 am »
Szyba jest klejona - u mnie też się ruszała w prawym górnym rogu klej puścił i ciekło do środka. Ponowne wklejenie i spokój.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Lexmar14731

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
Odp: Przednia szyba strasznie hałasuje jest klejona czy nie bo nerwica bierze mnie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2016, 10:17:34 am »
no u mnie też górne rogi jak by czyli trzeba ja wyciągać i od nowa wklejać, jaka cena?

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Przednia szyba strasznie hałasuje jest klejona czy nie bo nerwica bierze mnie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2016, 22:28:26 pm »
Około 150zł za wycięcie i ponowne wklejenie ( maksymalnie godzinka roboty). Pomaga odkręcenie osłon przeciwsłonecznych i uchwytów nad drzwiami oraz lampki na środku bo wtedy można delikatnie odgiąć podsufitkę więc nic nie poszarpią żyłką przy wycinaniu. Do zdjęcia również podszybie i ramiona wycieraczek. Nowa szyba grzana bez czujnika deszczu 1350zł (cena z początku tego roku).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2016, 22:32:49 pm wysłana przez adt81 »
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Przednia szyba strasznie hałasuje jest klejona czy nie bo nerwica bierze mnie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2016, 22:52:26 pm »
Podjedz na Poligonowa, przynajmniej nie zedra jak na Naleczowskiej
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Lexmar14731

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
Odp: Przednia szyba strasznie hałasuje jest klejona czy nie bo nerwica bierze mnie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2016, 12:28:38 pm »
Ci z hanesco to chcą 250 zł a ja z nudów zdjełem boczne uszczelki które są na 4 sróbach , kupiłem klej do szyb 25 zł, podważyłem ją w rogach i skleiłem. Efekt taki że nic nie trzeszczy i o dziwo szyba i podsufitka przestały chodzi tak jak by szyba pełniła funkcję rozpórki w moim aucie dzięki

Offline rockenroller

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Przednia szyba strasznie hałasuje jest klejona czy nie bo nerwica bierze mnie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2016, 20:12:59 pm »
Owszem, szyba jest wklejana. Jednak górna uszczelka to z tego co pamiętam aluminiowa listwa, która jest "ogumowana". U mnie po wymianie i wklejeniu szyby strasznie piszczało, a raczej skrzypiało. Proponowałbym nabyć do nowej wklejki te uszczelkę nową, a jak po wklejeniu szyby nadal będzie skrzypieć, to miedzy karoserią, a tą uszczelką spsikać trochę jakimś neutralnym smarowidłem. U mnie pomogło, ale ja wymieniałem całą szybę.