Autor Wątek: Zamkek od strony pasażera nie zamyka się z pilota  (Przeczytany 4130 razy)

ARTekziom

  • Gość
Zamkek od strony pasażera nie zamyka się z pilota
« dnia: Kwiecień 07, 2009, 21:25:41 pm »
Mam problem z centralnym zamykaniem auta. Problem polega na tym, że zamek od strony pasażera nie reaguje na pilota. Np, jeśli chcę zamknąć samochód muszę wcisnąć w drzwiach pasażera to nad klamką i dopiero auto jest zamknięte. Tak samo jak chcę otworzyć drzwi. Wszystkie się otwierają tylko nie od strony pasażera. Nie wiem gdzie zacząć. Rozebrałem boczek od strony pasażera ale nic mi się nie udało znaleźć by działało tak jak powinno. Pozdrawiam

optre

  • Gość
Odp: Zamkek od strony pasażera nie zamyka się z pilota
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2009, 21:34:52 pm »
Wygląda na to ze siłownik zakończył żywot.

ARTekziom

  • Gość
Odp: Zamkek od strony pasażera nie zamyka się z pilota
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2009, 21:54:52 pm »
Jest też coś takiego jak sam odblokuję tym plastikowym nad klamką wszystkie drzwi się otwierają jak przestawię na pozycję zamknięcia zamykają się. Kolejny problem mam z falującymi obrotami oraz z kontrolką od silnika. Ta kontrolka zapalała się tylko jak przyspieszałem dość szybko. Choć dzisiaj już mi się nie zapalała.
Pozdrawiam

optre

  • Gość
Odp: Zamkek od strony pasażera nie zamyka się z pilota
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2009, 22:22:13 pm »
czzym plastikowym, nie wiem  co chodzi? Masz atari, czy wskazówki na desce rozdzielczej? czy sprawdzałeś kody błędów silnika? a obroty mocno falują? czy jak stoisz w miejscu to tak jakby trochę przygasał?

ARTekziom

  • Gość
Odp: Zamkek od strony pasażera nie zamyka się z pilota
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2009, 22:41:56 pm »
Nad każdą klamką jest taka plastikowa klamka gdy ustawię ją na pozycję do zamknięcia reszta drzwi się zamyka to samo w drugą stronę jednak nie działa z pilota. Obroty falują o około 100 obrotów. Nie sprawdzałem błędów na komputerze.

optre

  • Gość
Odp: Zamkek od strony pasażera nie zamyka się z pilota
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2009, 22:56:58 pm »
U mnie niema takiego bajeru nad klamką, mam ten sam problem z obrotami, sprawdź kody błędów, i jak mozesz to zrób zdjęcie tego czegoś nad klamką.

qbaty

  • Gość
Odp: Zamkek od strony pasażera nie zamyka się z pilota
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2009, 08:38:09 am »
optre - kolega opisuje problem w S-type, więc nie dziwne, że trochę różni się od Twojego xj40  ;D

optre

  • Gość
Odp: Zamkek od strony pasażera nie zamyka się z pilota
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2009, 10:13:22 am »
 :-hehe ale wpadka, myślałem  że to dział z xj40, wiedziałem że coś jest ie tak.  :-hehe :-hehe :-hehe

ARTekziom

  • Gość
Odp: Zamkek od strony pasażera nie zamyka się z pilota
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2009, 20:48:49 pm »
Sprawa zamka na razie nie ważna samo chyba się naprawiło. Ciekawe na jak długo? Ale problem falujących obrotów dalej jest. Mój tata powiedział mi, że to może być przez świece. Czekam na jakiś wolny dzień by sprawdzić te świece i ewentualnie je wymienić. Pytanie jest takie czy muszę zdejmować kolektor by wymienić 3 świece?

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Zamkek od strony pasażera nie zamyka się z pilota
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2009, 00:06:42 am »
Tak musisz go zdjąć.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDY¦ by³ S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napêdzane LPG ;-) nastêpnie X350 4.2l +LPG oczywi¶cie ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),tera¼niejszo¶æ X358LWB 4,2 LPG.

ARTekziom

  • Gość
Odp: Zamkek od strony pasażera nie zamyka się z pilota
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2009, 21:00:08 pm »
No to długo dobrze działającym centralnym zamkiem się nie nacieszyłem. Drzwi od strony pasażera i te z tyłu ani się nie chcą otworzyć ani zamknąć. Podejrzewam, że ktoś grzebał w środku, a jak to angole zbyt sprytni nie są i może coś źle podłączyli. Nie wiem nawet gdzie szukać. Dzięki za odpowiedzi i Pozdrawiam

bajbus25

  • Gość
Odp: Zamkek od strony pasażera nie zamyka się z pilota
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 22, 2009, 18:24:18 pm »
Mam angielska wersje, i u mnie drzwi pasazera nie chca sie zamykac ani otwierac z pilota. Mysle ze problem jest z silownikiem, prawdopodobnie popsuty. Mam pytanie czy wszystkie roczniki maja takie same zamki???