Autor Wątek: Pytanie o uszczelki kolektora  (Przeczytany 1684 razy)

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Pytanie o uszczelki kolektora
« dnia: Sierpień 07, 2016, 09:18:18 am »
Witam, mam problem jeśli chodzi o dobór uszczelki kolektora, ponieważ na jednym z polskich sklepów z częściami do jaguara znalazłem takie oznaczenie uszczelki: "uszczelka kolektora ssącego górnego XR85294 S-Type 3.0 VIN#L00001-L86901". Na oko innych o takich kształtach nie ma, ale mam w dowodzie końcówkę VIN: M12021.

1.Czy to znaczy, że ktoś przełożył w tym kocie silnik?
2.Proszę też o informację czym wyczyścić kolektor dolotowy (chodzi mi o to, jak oczyścić dolot w środku, przychodzi mi go głowy tylko szczotka do naczyń, no i czym czyścić aluminium aby go nie uszkodzić? Jakiej chemii unikać a co można spokojnie aplikować na zaolejone aluminium?).
3.Czym pozbyć się pozostałości po uszczelkach na głowicy? Benzyna ekstrakcyjna/rozpuszczalnik wystarczy?
4.Czy na nową uszczelkę nanieść też dodatkowo silikon do gaźników? Czytałem że niektórzy tak robią i pozwala to na dłużej zabezpieczyć uszczelkę, ale nie wiem czy jest sens się z nim ciapać. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)


Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Pytanie o uszczelki kolektora
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2016, 10:37:00 am »
... mam w dowodzie końcówkę VIN: M12021.

1.Czy to znaczy, że ktoś przełożył w tym kocie silnik? ...

To znaczy, że znalazłeś nieodpowiednie uszczelki dla Twojego numeru VIN :-) - szukaj XR843536.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Pytanie o uszczelki kolektora
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2016, 15:50:00 pm »
Kolektor benzyna umyć, pozostałości być nie powinno bo to gumowe uszczelki  i ładnie odchodzą. Ale jeśli juz masz takowe to wełną taka filcowa i potem odtluscic zmywaczem albo benzyna. Żadnych silikonow nie dawaj
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Pytanie o uszczelki kolektora
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2016, 16:42:14 pm »
Dzięki Driv3rrrr za odpowiedź, uszczelka ładnie odeszła oprócz miejsc, gdzie było jej "więcej", widocznie fabryka z jakiegoś względu takie montowała lub był to kiepski zamiennik (lub ktoś zbyt mocno dokręcił pokrywy). Generalnie czerwonymi kółkami zaznaczyłem miejsca, gdzie ewidentnie na uszczelce jest więcej gumy i ten nadmiar jest symetrycznie rozłożony, więc tak uszczelki musiały wyjść z fabryki.