Autor Wątek: wydmuch dymu po wyłączeniu zapłonu  (Przeczytany 966 razy)

Offline reksu_one

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • 2006 S-Type 2.7
wydmuch dymu po wyłączeniu zapłonu
« dnia: Grudzień 16, 2020, 15:59:10 pm »
Cześć, od jakiegoś czasu zauważyłem (po wyłączeniu zapłonu i zamknięciu samochodu) dym w okolicy przedniego koła od strony kierowcy, po przekręceniu kluczyka wszystko się automatycznie wyłącza a od jakiegoś czasu słychać ewidentnie pracę jakiegoś podzespołu i następuje wydmuch czarnego dymu (wydaje mi się że to zapach wypalanego dpfa), trwa to kilkanaście sekund (uruchomienie, wydmuch i spowolnienie pracy). Co to może być? Problem pojawił się właściwie od niedawna (czyli przy niskich temperaturach), czytałem że w tej lokalizacji znajduje się również dogrzewacz, ale dlaczego miałby się uruchamiać po przejechaniu dłuższej czy krótszej trasy.

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: wydmuch dymu po wyłączeniu zapłonu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2020, 17:06:15 pm »
Wszystko jest ok,to włącza  się dogrzewacz, w czasie jazdy tego  nie widać ale jak się zatrzyma to leci dym.

Offline reksu_one

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • 2006 S-Type 2.7
Odp: wydmuch dymu po wyłączeniu zapłonu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2020, 17:17:07 pm »
Czyli ten dogrzewacz pracuje cały czas, niezależnie od temp silnika?

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: wydmuch dymu po wyłączeniu zapłonu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2020, 08:58:39 am »
Jeśli pracuje na nagrzanym silniku to źle.Nie ma tam na pewno dpfa ani możliwości wydobywania się dymu z niego w tym miejscu.Prawidłowo ,dogrzewacz pracuje tylko gdy na liczniku swieci się taka śniezynka która świadczy o temperaturze niższej niż 5 st.i silnik nie osiągnął temperatury.

Offline reksu_one

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • 2006 S-Type 2.7
Odp: wydmuch dymu po wyłączeniu zapłonu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2020, 14:39:29 pm »
Dziękuję za informacje!  :-R