Autor Wątek: Jaguar s-type 4.0 V8 przegrzewanie się  (Przeczytany 1216 razy)

Szelma

  • Gość
Jaguar s-type 4.0 V8 przegrzewanie się
« dnia: Lipiec 24, 2016, 20:47:42 pm »
Dzień Dobry,
Od 2 tygodni jestem mega szczęśliwym posiadaczem wyżej wymienionego Jaga :) W piątek, pojawił się problem z przegrzewaniem się silnika.
Odpalam go i wszystko jest w porządku, oprócz tego, że nie chce mi przełączyć na instalację gazową. W momencie ruszenia i przejechania około 500m temperatura skacze do czerwonego pola i wyrzuca na czerwono kontrolkę. Po zatrzymaniu się i max 30 sekundach temperatura wraca do normy i przełącza się na instalację gazową.Po tym wszystkim już cały dzień jest już bez problemowo, a od rana taka sama jazda od początku.Wycieków nie stwierdziłem, płyn chłodniczy uzupełniony.  Miał może ktoś podobny problem ? Jutro jadę do pierwszego mechanika i sprawdzimy co się z nim dzieje...
 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2016, 21:22:25 pm wysłana przez Szelma »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Jaguar s-type 4.0 V8 przegrzewanie się
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2016, 21:22:01 pm »
To nie silnik sie przegrzewa tylko czujnik lub wskaźnik wariuje. Po 500m plyn ma ledwo 60 stopni
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Szelma

  • Gość
Odp: Jaguar s-type 4.0 V8 przegrzewanie się
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2016, 21:27:21 pm »
Dzięki za odpowiedź, tylko zastanawia mnie dlaczego występuje to po nocnym przestoju auta. Dzisiaj pojeździłem trochę i wszystko było okej jak już się sytuacja ustabilizowała. Pewnie jutro z  rana będzie ten sam  cyrk :(