Autor Wątek: Żarówki - jakie i gdzie  (Przeczytany 4827 razy)

barton87

  • Gość
Żarówki - jakie i gdzie
« dnia: Styczeń 21, 2010, 00:27:19 am »
Witam
Mam pytanko dotyczace oświetlenia w S-type(2000r)jakie są symbole i moce świateł postojowych i świateł mijania(odrazu pytanie czy sam je wymienie), ponadto jakie są żarówki w drzwiach i na panelu na podsufitce czy takie same jak te co oświetlają z przodu nogi(jak się wyjmuje czerwono białe oprawki z drzwi oraz te na podsufitce z tyłu i jak wymieniać zarówki w panelu podsufitki z przodu.
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam

barton87

  • Gość
Odp: Żarówki - jakie i gdzie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2010, 18:36:29 pm »
odswieżam temat, jakies pomysły ?? ;D

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Żarówki - jakie i gdzie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2010, 18:44:25 pm »
H7 Halogen 12V 55W - postoju 12V 5W

Whisnia

  • Gość
Odp: Żarówki - jakie i gdzie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2010, 20:52:14 pm »
Ja mam na mijankach Philips +50% vision plus (te w tych ładnych plasikoych owalnych opakowaniach) i jestem zadowolony w porównaniu z poprzednimi, bez problemu zmienisz sam te żarówki. Reszy jeszcze nie potrzebowałem wymieniać :)

barton87

  • Gość
Odp: Żarówki - jakie i gdzie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2010, 23:44:52 pm »
...a rozbierał ktoś z was panel oświetlenia z przodu w podsufitce, bo nie wiem jak do niego podejść czy próbować go zdjąć całego czy moze sam przeźroczysty platik od lampek??

barton87

  • Gość
Odp: Żarówki - jakie i gdzie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2010, 00:07:34 am »
dziś próbowałem wymienić śwatła mijania na nowe i musze powiedzieć że nie nalezy to do najprostszych (bo jest mało miejsca na ręce) zadań, dostałem się do wtyczki zasilającej i po jej odczepieniu zaczeły się schody. Ktoś wie jak odczepić drucik trzymający żarówke w oprawce??

soprano

  • Gość
Odp: Żarówki - jakie i gdzie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2010, 00:42:13 am »
siemka, ostatnio tez zmagalem sie z wymiana, mordega odkrecic oslone w minusowej temp.z drucikiem troche go ''powichrowalem'' i ulegl:)

Whisnia

  • Gość
Odp: Żarówki - jakie i gdzie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2010, 19:32:47 pm »
Drucik trzeba docisnąć i przesunąć zadje się w dół. Ja nie miałem z nim problemów. o wiele szybciej mi szło niż w starym samochodzie :)
p. s. Jak się nachylisz nad silnikiem i spojrzysz do reflektora zobaczysz dokładnie jak drucik jest zamocowany i zdejmiesz go bez żadnych problemów

soprano

  • Gość
Odp: Żarówki - jakie i gdzie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2010, 20:52:25 pm »
taa :-yipee

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Żarówki - jakie i gdzie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2016, 15:58:46 pm »
Podbijam aby nie śmiecić nowym tematem, a moje pytanie brzmi następująco: jakie poprawne oznaczenia powinny znaleźć się na żarówce H7? Kupiłem kota który w nocy nic nie widzi.

Miał spaloną żarówkę H7, na której były oznaczenia: DOT E1 12V 55W H7U. Wsadziłem nową H7 z oznaczeniami: H7 12V 55W 37R E13 2N6U i na drodze jest ciemno. Zastanawia mnie to R, na lampie mam napisane: HC HR A 1b, czyli wynika z tego, że powinny to być halogenowe mijania (HR), ale czy to oznaczenie wymaga założenia halogena, czy tylko dopuszcza? Po prawej stronie jako światło mijania siedzi żarówka o oznaczeniach: GE H7 E1 23P DOT 12V 55W 58520LU. Zastanawia mnie również to DOT na obudowie żarówek. Na lampie pisze: NOT DOT APPROVED. Czy to, że nic nie widać na drodze może być wynikiem tego, że żarówki mają nadruk DOT na obudowie? (zakładam, że chodzi o tą czarną kropkę na końcu szkła żarówki).

Edit:
Doczytałem, że to DOT dotyczy prawa w USA do dopuszczeniu takich lamp do ruchu. Czyli gdzie powinienem szukać przyczyny tego, że lampy (szczególnie lewa) patrzy w dół? Regulacja świateł działa, ustawione są na maksymalną wysokość. Regulator przy lampie też skręcony na maksa.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2016, 16:15:15 pm wysłana przez jurlich »