Autor Wątek: Dorabianie przewodów hamulcowych?  (Przeczytany 1587 razy)

Donkihot

  • Gość
Dorabianie przewodów hamulcowych?
« dnia: Lipiec 08, 2016, 10:57:44 am »
Koledzy, macie może jakieś doświadczenia i sprawdzone miejsca, gdzie dorabiają midziane przewody hamulcowe?
Zależy mi na takiej firmie która ma je zwymiarowane i najlepiej by było żeby wysyłała. Wiem że większość warsztatów robi to od ręki, ale na samochodzie, ja wymyśliłem sobie że wymienię sam, tylko kto je dorobi?

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Dorabianie przewodów hamulcowych?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2016, 11:13:46 am »
Zrób przewody sam, po co masz płacić extra.

http://allegro.pl/praska-zarabiania-przewodow-hamulcowych-miedz-stal-i6318619244.html

Jeżeli końce są "grzybki" Jeśli wszędzie "kielichy" to praska jest tańsza. Używałem zawsze tej, jest dobra, prasuje nawet stalowe po podgrzaniu, co ułatwia łączenia jeszcze w miejscach gdzie nie są zgniłe, wtedy przy pompie i ABS nie widać miedzi. Łączki końcówki i przewody są powszechnie dostępne. Na miarę, nigdy nie pasują, i przychodzą pogięte,
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Donkihot

  • Gość
Odp: Dorabianie przewodów hamulcowych?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2016, 14:02:26 pm »
Dzięki za podpowiedź, ale sama praska to wydatek ponad 500zł. za taką kaskę to postawię samochód do zaprzyjaźnionego warsztatu i będę miał "nowe i czyste ręce" a prasa by leżała i łapała kurz. Szczerze mówiąc myślałem o tym, ale brałem pod uwagę zakup takiego czegoś: http://allegro.pl/przyrzad-do-zarabiania-przewodow-hamulcowych-prasa-i5530011430.html ale nie wiem jak to się sprawdza. Widziałem w TVN turbo jak używali takiej taniej praski i też chwalili, z drugiej strony "nie wszystko złoto co się świeci" i nie zawsze to co pokazują w TV do czegoś się nadaje.
Cholera nie wiem co robić?

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Dorabianie przewodów hamulcowych?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2016, 15:03:37 pm »
Donkihot identyczną praską/kielicharka jaką wkleiłeś robiłem miesiąc temu sam klimatyzację split w domu. Zabawa rurkami miedzianymi i tą praską to chyba jedna z prostszych rzeczy jaką miałem w rękach.
Jak przesadzisz z kreceniem srubą od prasy rurka na kielichu pęka. Odcinasz robisz nastepny kielich.

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Dorabianie przewodów hamulcowych?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2016, 15:32:52 pm »
A nie ma grzybków w jaguarze?
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Donkihot

  • Gość
Odp: Dorabianie przewodów hamulcowych?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2016, 19:16:46 pm »
Według instrukcji prasa ma "Ściski do zarabiania końcówek zwykłych - odgiętych o kąt 90 st.; otwartych - typ F; i podwójnych - typ E;" domyślam się że jedne to kielichy a drugie to grzybki-baryłki.
Tu znalazłem podobny zestaw jeszcze prawie o połowę tańszy: http://www.proficentrum.pl/2391,zestaw-praska-do-zarabiania-przewodow-hamulcowych.html