Autor Wątek: Dziwne wycie podczas jazdy i zmiana oleju w skrzyni  (Przeczytany 2328 razy)

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Dziwne wycie podczas jazdy i zmiana oleju w skrzyni
« dnia: Lipiec 02, 2016, 19:24:17 pm »
Witam


Ostatnio pojawiły się dziwne dźwięki tak jakby wycie czy coś w tym stylu podczas przyśpieszania. Przeważnie zaczyna być to słyszalne od 60 km/h , potem zanika, aż do 90 km/h, gdy znowu powraca, ale na przykład przy 120 km/h jest ok. Nie za bardzo wiem co to może być. Podejrzewam most (nigdy nie był w nim olej zmieniany, i pewnie po tylu latach i takim przebiegu kręci się w nim  smoła a nie olej). Skrzynia tez jest w kręgu podejrzanych, ale biegi wchodzą jak zawsze z lekkim szarpnięciem (czasami nawet bez). Chciałbym wymienić w niej olej, odkąd mam auto leje do niej Dexron III, teraz chciałbym zalać taki jaki ma napisany na bagnecie, czyli Dexron II G series . I tutaj nasuwa się pytanie, czy to G series jest bardzo istotne, czy mogę kupić np. Dexron IID i też będzie OK (nigdzie nie mogę znaleźć tego G). Zakupiłbym od razu po wypłacie 9 L (2 wymiany, bo płukanie musowo zrobić po DIII).
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.281
Odp: Dziwne wycie podczas jazdy i zmiana oleju w skrzyni
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2016, 19:45:12 pm »
Wycie mostu jest słyszalne w całym zakresie prędkości i ewidentnie robi się coraz głośniejsze wraz z przyspieszaniem.

Nie wiem jak w XJ40 ale na oko most słychać powyżej ok. 60 km/h jeśli nie jest to jeszcze zupełna agonia.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Donkihot

  • Gość
Odp: Dziwne wycie podczas jazdy i zmiana oleju w skrzyni
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2016, 20:18:46 pm »
Cześć, ja tak miałem w Mercu. Winowajcą był wał napędowy, oryginalny ciężarek wywarzający był przygrzany punktowo i korozja zrobiła swoje, ciężarek odpadł i miałem identyczne objawy jak u Ciebie. Wizyta w specjalistycznym warsztacie ok. 40min. pracy i jak ręką odjął. Warto jeszcze sprawdzić czy koła są dobrze wyważone, bo mogą dawać podobne objawy.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Dziwne wycie podczas jazdy i zmiana oleju w skrzyni
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2016, 20:26:55 pm »
Koła są dobrze wyważone, bo sprawdzałem . A z wałem , to ciężka sprawa, żeby go zdjąć, bo pracuje w trybie 3 dni i jeden wolny (w dodatku po nocy), także na razie jedynie mogę serwisy typu wymiana oleju robić.
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Donkihot

  • Gość
Odp: Dziwne wycie podczas jazdy i zmiana oleju w skrzyni
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2016, 20:42:34 pm »
Wału się nie zdejmuje, musisz znaleźć taki warsztat który robi to na samochodzie.(na szczęście koło mnie taki jest)
Operacja wygląda tak: wjeżdżasz na kanał, spece podnoszą tył samochodu i stawiają na kobyłki. Ty siedzisz w środku i operujesz gazem tak jak on ci każe (chodzi o wprowadzenie silnika na takie obroty i utrzymanie ich w jakich w czasie jazdy zaczyna drgać) on ma takie urządzenie z gumową rolką, które przykłada do wału a ono wylicza masę ciężarka potrzebną do wyważenia. gasisz silnik a on dorabia ciężarek z kawałka stalowego płaskownika. Ciężarek jest mocowany tymczasowo opaską zaciskową (taką jak od układu chłodzenia) i powtarza operację wyważania tylko co chwila włączasz "P" a on obraca go po obwodzie wału żeby znaleźć punkt wyważenia. Jak temat jest opanowany w ruch idzie spawarka i po zabiegu.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Dziwne wycie podczas jazdy i zmiana oleju w skrzyni
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2016, 20:51:37 pm »
To w takim razie muszę poszukać czy jest gdzieś w Lublinie taki warsztat co zrobi mi to na aucie. Szkoda, że większość mechaników jak widzi ten model, to ucieka  ;D
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Donkihot

  • Gość
Odp: Dziwne wycie podczas jazdy i zmiana oleju w skrzyni
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2016, 20:56:43 pm »
To w takim razie muszę poszukać czy jest gdzieś w Lublinie taki warsztat co zrobi mi to na aucie. Szkoda, że większość mechaników jak widzi ten model, to ucieka  ;D
No, miałem to samo, ale znalazłem warsztat którego właściciel (gość ma ok. 35 lat) miał X350 i zna te samochody. Chętnie zagląda do mojego i nie robi problemów ani nie zawyża cen "bo to Jaguar i jak nim jeździsz to cię stać"
A i jeszcze przypomniałem sobie że on coś opowiadał o zgiętej półosi która robiła podobne efekty. Opowiadał że zarzuciło go na zakręcie i uderzył tylnym kołem w krawężnik, a na sąsiednim forum (czyli V12) jest spec który na stałe mieszka w USA i pracuje w serwisie Jaga. Gość ma niesamowitą wiedzę i chętnie się nią dzieli, kiedyś pisał że półosie potrafią wpadać w wibracje jak tył za nisko siedzi i półosie są o tak - -
a powinny być lekko tak / \
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2016, 21:04:42 pm wysłana przez Donkihot »

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Dziwne wycie podczas jazdy i zmiana oleju w skrzyni
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2016, 21:20:37 pm »
U mnie tył siedzi (przynajmniej jak dla mnie za nisko) od samego początku, sprężyny i amorki nowe, ale nadal jak był zglebiony, tak jest . Przy innych XJ40 mój wygląda z tyłu na obniżoną wersję. Jak patrzy się z tyłu na koła, to są tak /  \ , a z przodu normalnie . Mam instalacje LPG, może te 40 KG w bagażniku trochę mocniej go dociska do podłoża.
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Donkihot

  • Gość
Odp: Dziwne wycie podczas jazdy i zmiana oleju w skrzyni
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2016, 21:25:55 pm »
Trza by się tym zająć. ;)

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.281
Odp: Dziwne wycie podczas jazdy i zmiana oleju w skrzyni
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2016, 23:23:50 pm »
Drganie półosi to ogólny problem wielu mocno obniżonych aut. Zmieniają się po prostu kąty pracy i półoś wpada w drgania. Nieważne, czy auto FWD czy RWD, chociaż według mnie przy FWD czuć bardziej.

Tylko, że objawia się to dopiero powyżej 100-120 km/h. Przy aucie FWD są silne drgania kierownicy.

Ale musiałbyś mieć sprężyny minimum -40 mm.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 681
  • XJ x300 sovereign
Odp: Dziwne wycie podczas jazdy i zmiana oleju w skrzyni
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 29, 2016, 16:17:43 pm »
Z uwagi na geometrię zawieszenia tylne koła powinny być trochę /\. Szczególnie RWD.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<