Autor Wątek: Kodowanie używanego pilota kluczyka - problem  (Przeczytany 5305 razy)

Presco1

  • Gość
Kodowanie używanego pilota kluczyka - problem
« dnia: Wrzesień 19, 2014, 20:01:48 pm »
Witam
posiadam X-typa z 2003 kupionego w US czyli pilot działający na 315MHz . Przez 7 lat użytkowałem jeden kluczyk. W ostatnich dniach udało mi się kupić w PL drugi kluczyk amerykanin na 315 MHz .Udało mi się go zakodować systemem 4x przekręć stacyjkę i działały dwa piloty. Wczoraj zacząłem zmieniać bateryjki i mój stary kluczyk używany przez 7 lat przestał działać . Nowo zakupiony działa nadal bez problemu . Mam tester częstotliwości i nowo zakupiony działa w granicach 315MHz i otwiera samochód a stary , który używałem przez 7 lat pokazuje obecnie 484 MHz i nie otwiera samochodu . Nie wiem skąd to się wzięło , że nagle po odłączeniu na chwilę od bateryjki kluczyk zaczął działać na całkiem innych częstotliwości niż powinien . Próbowałem kilka razy i nie mogę go ponownie zakodować.
Proszę o pomoc jak przywrócić go do normalnych ustawień . Może jest jakiś sposób na zresetowanie pilota w kluczyku ?


eMWuGSM

  • Gość
Odp: Kodowanie używanego pilota kluczyka - problem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2014, 10:51:03 am »
Znieś do jakiegokolwiek serwisu radii itd. prawdopodobnie kwarc padł. Przerabiany temat.

Presco1

  • Gość
Odp: Kodowanie używanego pilota kluczyka - problem
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2014, 19:28:34 pm »
Czy jak prześle Ci zdjęcie płytki elektroniki pilota, jesteś w stanie wskazać mi który to jest kwarc i czy mogę wymieć go od innego pilota z innego samochodu np Peugeota działającego na 434MHz , czy musi być z kluczyka Jaguara i tej samej częstotliwości czyli 315 MHz ?

Z góry dziękuję za pomoc

Bedek

  • Gość
Odp: Kodowanie używanego pilota kluczyka - problem
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2014, 18:45:18 pm »
Problem dotyczy również i mnie bo właśnie padł pilot. Zamierzałem na allegro kupic nowy kluczyk ( 169 pln ) dorobic grot przełożyc transponder od immo.  wkodowac i się cieszyc. A tu czytam o jakiś częstotliwościach. Mam wersje USA więc moje pytanie jest takie czy wersje USA miały inną częstotliwośc pracy od europy ? czy każdy pilot da się zakodowac czy muszę szukac specjalnie do wersji usa. Proszę o pomoc zanim kasę wywalę na pilota który nie będzie działał.

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Kodowanie używanego pilota kluczyka - problem
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2014, 01:41:09 am »
EUR: 433 MHz
USA: 315 MHz

Zanieś do zakładu elektronicznego. Koszt naprawy ok. 20zł jeśli to kwarc. Przy okazji sprawdzą na analizatorze widma (lub dowolnym skanerze VHF) częstotliwość i siłę sygnału.

sandra.sandra

  • Gość
Odp: Kodowanie używanego pilota kluczyka - problem
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2014, 10:37:38 am »
Jeżeli chodzi o zakodowanie kluczyka w jaguarze ( jak i w fordzie), wystarczy 3 razy przekręcić zapłon i nacisnąć guziczek z otwierania auta :) ( specjalista za takie kodowanie bierze 100zł )
Kobiety też się troche znają :)

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Kodowanie używanego pilota kluczyka - problem
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2014, 11:08:28 am »
Cztery jesli już, po 4 dopiero GEM puszcza sygnał (dźwięk) i mozna kodować piloty), a ta wypowiedź ma się do przedmiotowego problemu tak bardzo jak ja do fizyki kwantowej...

PS> Na allegro ktoś miał nowe po 229zł wystawione na 315MHz

tetaszu

  • Gość
Odp: Kodowanie używanego pilota kluczyka - problem
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2016, 19:45:08 pm »
Ja kupiłem cały kluczyk na aliexp za jakieś 120 zł. Były tam kluczyki które działały na obie częstotliwości. Był tylko jakiś sposób (opisany na u sprzedawcy) jak to się zmienia. Może masz podobny kluczyk, znajdź tam i spróbuj przestawić tryb.