Autor Wątek: Gorąca podłoga w baganizku we wnekach za światłami po prawej i lewej  (Przeczytany 1618 razy)

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Cześć, wczoraj po otwarciu bagaznika buchneło mi ciepłem z baganizka. Okazało się ze blacha po prawej i lewej stronie za swiatlami (te wnęki) są rozgrzane. Prawa strona bardziej. Po nocy wszystko ok. Przejechalem 2 km i znów blacha była ciepła. Zakładam ze to przez obecną temperature na dworze no i tlumik pewnie sie nagrzewa ale zeby az tak? Wy tez tak macie w swoich xksach??
Mam nadzieje ze nie bede musial czegos znów naprawiać bo ostatnia naprawa rozrzadu,półosi itd wyczyściła mnie konkretnie.

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Gorąca podłoga w baganizku we wnekach za światłami po prawej i lewej
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2018, 13:13:01 pm »
Czy ktoś orientuje sie czy w naszych xksach wystepuje osłona terminczna tłumika? Widzę ze jedna sztuka jest na allegro. Ale nie wiem czy bedzie jak ja zamocować. Normalnie bym sie nie przejmował tą temperaturą. ale miedzy tłumikami siedzi przeciez butla lpg...

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Gorąca podłoga w baganizku we wnekach za światłami po prawej i lewej
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2018, 22:03:40 pm »
Nie możliwe raczej abyś po 2 km miał tak gorące tlumiki aby nagrzaly bagażnik. Nawet silnik po takim dystansie się porządnie nie rozgrzeje.

W jednym aucie doświadczyłem takiego zjawiska ale to po długiej i szybkiej trasie...

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Gorąca podłoga w baganizku we wnekach za światłami po prawej i lewej
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2018, 22:42:08 pm »
Te 2 km zrobiłem później, samochód trochę stal. Ale silnik był nagrzany. B.szybko złapał temperature. Po krótkiej trasie blacha po prawej jest bardzo ciepła ale rękę można trzymać na niej. Po lewej zdecydowanie mniej się nagrzewa. A gdy zauważyłem ta usterkę to auto było po trasie 100km- jajko by się usmazylo wtedy. Innej przyczyny jak tłumik nie potrafię znaleźć bo w sumie nic innego tam nie ma.
Choina pisał w którymś z tematów że tłumiki w kotach często rdzewieją od góry. Miało by to sens w moim przypadku.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Gorąca podłoga w baganizku we wnekach za światłami po prawej i lewej
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2018, 08:08:20 am »
Zgadza się, pisałem, ale dotyczył XJ w budzie X300. W X300 nie ma nadkoli i cały syf leci na tłumiki. Był nawet przypadek, że w trasie ze zlotu jednemu forumowiczowi zapaliła się wykładzina w bagażniku.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Gorąca podłoga w baganizku we wnekach za światłami po prawej i lewej
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2018, 10:38:47 am »
Czyli moj przypadek jest raczej odosobniony. Po miescie jak latam to jest luz, az tak sie nie nagrzewa. Ale przyznam ze boje sie machnąć dłuższą trasę.
Patrzyłem na uzywane tłumiki koncowe. Dużo nie kosztuja-moze wymienić ? Co byście doradzili?


Ps. Znalazlem na allegro osłone termiczna tłumika końcowego. Zacznę od tego. Przy okazji bedzie wiadomo jak wygladają tłumiki od góry.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2018, 10:53:48 am wysłana przez Mski »

Offline Mski

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Gorąca podłoga w baganizku we wnekach za światłami po prawej i lewej
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2018, 08:57:13 am »
Tłumik sprawdzony. Nie ma zadnych dziur. Zastanawiam sie czy nie wyłożyć okolic tłumika taka matą termoizalacyjna
http://www.re5pect.pl/samoprzylepna-mata-termoizolacyjna-12-x-24.html

Czy ktos miał z tym doswiadczenie? Sprawdzi się?