Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Temperatura silnika i ciśnienie oleju w upale

<< < (3/3)

frost84:
Ogólnie to mechanik doradził mi wymianę termostatu, sytuacja już się nie powtarza.

Zastanawiam się tylko jakie powinno być prawidłowe wskazanie ciśnienia oleju, u mnie po odpaleniu na postoju pokazuje ok 5, a na ciepłym silniku na postoju ok 3, chyba, że dłużej stoję w korkach i jest gorąco, to spada nawet poniżej 2. Temperatura silnika w normie.

Cubae:
Chawka, moze długo olej nie był wymieniany i dlatego po wymianie polepszylo sie cisnienie na wskazniku, a nie podobno castrol byl lany. Frost84, najpierw wymien czujnik cisnienia a pozniej sie martw

guilo:
U mnie w XJ40 jest podobnie co prawda wskazówka temperatury trzyma się środka to ciśnienie oleju na zegarze przy wolnych obrotach wskakuje na 1 a czasami nawet poniżej przy jeździe jest cały czas 3.
Rozmawiałem ze znajomym który przygotowuje auta do driftu i ma pojęcie o mechanice stwierdził, że 3 jest ok ale najważniejsze, żeby nie spadało poniżej jeden.
W moim przypadku z autem nic się nie dzieje nawet przy 1 bar  to jest to niepokojące zdarzenie

Pozdrawiam 

Yoohas:
Nie traktowałbym wskazań tego czegoś na desce na serio ;)

Jak chcesz sprawdzić czy ciśnienie jest ok to trzeba podpiąć manometr przy filtrze oleju.

Następnie trzeba sprawdzić w danych technicznych, jakie są referencyjne wartości ciśnienia oleju.

W większości aut jest to ok. 1.2 bara przy temperaturze oleju 80 stopni na wolnych obrotach.

Przy obrotach 3000 powinno być ok. 2,5-2,7 bara.

Poniżej 0,7 bara na wolnych zacząłbym się martwić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej