Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

XJ6 3.2 1993r. brak ładowania i załączone wentlatory po przekręceniu stacyjki

(1/2) > >>

chris1796:
Witam,

jadę sobie a tu nagle brak ładowania. Sprawdziłem miernikiem, rzeczywiście. Ale odkryłem inną niespodziankę: po przekręceniu kluczyka w stacyjce obydwa wentylatory pracują. temperatura silnika na Cold, 2 godziny po wyłączeniu silnika. 3 godziny po wyłączeniu silnika to samo, czyli włączony zapłon i wentylatory się obracają. Jakaś typowa przypadłość 40-tek? Teoretycznie dwa różne problemy, jednak wystąpiły w tym samym czasie. jakieś pomysły?

Pozdrawiam
Krzysztof

Jaguar XJ6:
Za wentylatory odpowiada przekaźnik (który lubi się zapiekać, albo tracić szczelność w najmniej oczekiwanym momencie) i termowłącznik (po lewej stronie chłodnicy na samym dole). Najprościej jest odpiąć termowłącznik i zobaczyć, czy nadal chodzą, jeśli tak, to trzeba się dostać do przekaźnika, który znajduje się koło filtra węglowego, niedaleko lampy przeciwmgielnej (albo zaślepki na nią). Pisałeś, o braku ładowania, jeśli wentylatory szybko się kręcą, to na drugim biegu potrafią ściągnąć cały prąd z auta (obydwa na drugim biegu biorą  koło 50A) , i ładowanie maleje do 13V.

chris1796:
Dzięki za info.

Odpaliłem dzisiaj auto. Wentylatory się już nie kręcą, nie mniej ładowania brak. Muszę chyba wejść pod auto i sprawdzić czy na wyjściu z alternatora jest ładowanie.
pozdr

chris1796:
Witam,

alternator nie ładuje - regeneracja :)

Jaguar XJ6:
A sprawdzałeś, czy przy naciąganiu paska coś się zmienia?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej