Autor Wątek: Próba kradzieży  (Przeczytany 1899 razy)

Offline norwegia2000

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Kocham to forum
Próba kradzieży
« dnia: Czerwiec 23, 2016, 16:24:37 pm »
witam,

Pisze aby poradzić się Was .. jestem wlascicielem jaga od 2 tygodni.. auto jak wiecie prezentuje sie super i wyroznia na tle wszedziebylkich marek audi bmw itp... i chyba to sprawilo ze kilka dni temu probowano mi ukrasc go z posesji.. a dokladnie to stal za ogrodzeniem (mieszkam w domu wolnostojacym) i złodzieje probowali zwolnic mechanizm bramy (ułamali blokade zwalniajaca na wolny bieg silnik) aby wyjechać autem ok 4 rano ..wiem to bo zone obudzily odgłosy dwukrotnie przejezdzajacego auta o tej godzinie.. iteraz  moje pytanie jesli macie juz za soba dozbrojenie auta w dodatkowe zabezpieczenie, czym to zrobic nadmieniam ze kupilem KD-2006  bezobsługowa blokada zapłonu  , jednak moje zaklady w miescie zajmujace sie tymi rzeczami glowkuja co odciac a dokladnie ktory kabel aby bylo to skuteczne oczywiscie rozwazaja odciecie całkowite zasilania...jesli macie jakas wiedze na ten temat bede wdzieczny bo oczywiscie mam AC od kradziezy ale nie w tym rzecz po prostu jest straszna mieta miedzy mna a tym autem i nie chciałbym go stracic :) ...z gory dziekuje za wszelkie sugestie i pozdrawiam Was  Jacek

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Próba kradzieży
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2016, 16:51:27 pm »
Najczęściej blokuje się auto na kablu od pompy paliwa, więc w czym mają problem? Nie mogą znaleźć kabli czy o co chodzi?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline norwegia2000

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Kocham to forum
Odp: Próba kradzieży
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2016, 16:59:39 pm »
nie sa zdecydowani ktory obwod odciac aby był najskuteczniejszy, ale przekaze ze pompa paliwa Twoim zdaniem jest najlepszym rozwiazaniem, u nich nie ma problemu zadnego oprocz tego ze nasze jagi nie sa czestymi goscmi w warsztatach..:)

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Próba kradzieży
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2016, 20:00:21 pm »
Stosunkowo łatwo odciąc obwód rozruchu.Jak skrzynia automatyczna,to wystarczy.Zaletą jest to że ten obwód jest pod napięciem tylko w chwili pracy rozrusznika,w czasie próby kradzieży łatwiej zdiagnozować że pompa nie szumi ,ale dlaczego rozrusznik nie kręci?Jak jestem w błedzie to proszę o poprawkę.