Autor Wątek: S-Type 3,0 2004r Temperatura silnika  (Przeczytany 1733 razy)

Offline Prezas

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
S-Type 3,0 2004r Temperatura silnika
« dnia: Czerwiec 24, 2016, 15:22:27 pm »
Mam problem z temperaturą silnika a może tylko z wskazywaniem temperatury. Reakcja jest taka, że chcę odpalić zimny silnik włączam zapłon i wskaźnik temperatury idzie na połowę jak przy rozgrzanym. Muszę trochę pokręcić rozrusznikiem by odpalił. Za chwilę spada temperatura ale nie do zera. Natomiast gdy już się rozgrzeje idzie wskazanie na maxa. Podczas jazdy potrafi wrócić wskazanie na połowę ale po jakimś czasie spada do zera i wyświetla komunikat PERFORMANCE RESTREINTE i silnik nie chce iść normalnie muszę zwolnić. Bywa czasami, że skacze w prawo i lewo parę razy i zatrzymuje się na max i świeci czerwona lampka i żółta silnika. Natomiast od razu szyby parują i leci gorące powietrze z wylotów. Bywa czasami, że przejadę 600 km i działa wszystko normalnie. Częściej jest efekt jak wyżej. Teraz jest gorąco i klima nie działa jak powinna bo temperatura skacze. Wymieniłem na nowy elektrozawór i przy okazji termostat i czujnik temperatury. Dzień chodziło normalnie i znowu to samo. Może ktoś wie o co chodzi w moim kotku?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: S-Type 3,0 2004r Temperatura silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2016, 15:49:33 pm »
Cos chyba z wiazka od czujnika albo uszkodzony czujnik kupiłeś jeśli uzywka.. Raczej UPG odpada. Być może z chlodnica lub pompa wpdy coś nie tak
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Prezas

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
Odp: S-Type 3,0 2004r Temperatura silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2016, 17:43:30 pm »
czujnik temperatury kupiłem nowy a wcześniej wymieniałem cały wąż z czujnikiem i teraz mam trzy/ jakby coś z pompą to na zimnym nie powinna skakać temperatura do połowy wskaźnika/ takie są objawy. Czy w komputerze nie zostały jakieś informacje o tych dolegliwościach bo efekt jest od początku. Jak kupowałem miał słaby akumulator i wszystkie wskaźniki wychylały się na maxa i powiedział gościu sprzedający że po zmianie akumulatora się uspokoi i nie uspokoiło się. Ok sprawdzę wiązkę od czujnika i może coś znajdę

Offline Rom

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: S-Type 3,0 2004r Temperatura silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2016, 12:21:35 pm »
teraz wszystko wiadomo , gościu Cie oszukał pewnie już u niego był problem z elektryką i dlatego sprzedał