Autor Wątek: Nowy użytkownik 4.2 V8 + pare pytań  (Przeczytany 3035 razy)

Kocur95

  • Gość
Nowy użytkownik 4.2 V8 + pare pytań
« dnia: Czerwiec 11, 2016, 03:42:09 am »
Czesc wszystkim

Tydzien temu nabylem wersje 4.2 benzyna i mam pare pytan..

Po pierwsze mam pewien feler w samochodzie. Progi na drzwiach nie swieca sie w nocy? Dlaczego to nie dziala i co moze byc powodem? Czy te podswietlanie moze gdzies jest w komputerze wylanczone? Bo na prawde nie umiem sobie wyobrazic co by moglo spowodowac blad oswietlenia progow?
Po drugie czy jezdzac na trybie Sport katujemy silnik?
Po trzecie najechałem na 20-30 cm kraweznik przy predkosci 40-50 km/h czy cos moglo stac sie z zawieszeniem?
Jak dbac o silnik i skrzynie biegow aby nie spotkaly mnie kosztowne usterki?
Moze mi ktos wytlumaczyc gdzie wklada sie plyte do nawigacji? Bo salon w ktorym kupowalem dal mi jakies dwie plyty na zachodnia i wschodnia europe, jak klikam na ekrani Navigation, pisze ze prosze umiescic plyte DVD z Mapa... ale gdzie? Bo tam gdzie wkladam plyty muzyczne sie nic nie otwiera i nie mozna wlozyc plyty, ale jak wybieram np. CD 4 muzyczna to sie otwiera i mozna wlozyc plyte, probowalem "oszukac" system i zamiast muzycznej wlozylem ta z navi i mi odrzucilo ja..
Jeden z wentylatorow sie otwiera, ale sie nie zamyka.. co moze byc przyczyna?
Wie ktos moze ile kosztuje wymiana hamulcow? Starcza mi max na 9 miesiecy, a chce byc przygotowany..

A i jeszcze jedno, samochod jezdzi 251, ale facet w salonie mowil ze jak sie sciagnie jakas blokade pojedzie nawet 279, co to za blokada i jak sie jej pozbyc?

Zaznaczam, ze jestem mlodym kierowca( rok prawo jazdy) i za wszelkie porady/ wskazowki bede serdecznie wdzieczny. Prosze tez o odpowiedzi na powyzsze pytania. :-thank

a i jeszcze jedno, po ostrzejrzej jezdzie, po wylaczeniu silnika, wentylator chodzi jeszcze z 5 min.. czy to normalne?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2016, 07:30:53 am wysłana przez Choina »

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 821
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Nowy użytkownik 4.2 V8 + pare pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2016, 04:30:30 am »
hmm... Te pytania to na serio...??? Czy to jakaś prowokacja...???   :-gwizd
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Nowy użytkownik 4.2 V8 + pare pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2016, 10:29:03 am »
- brak świecących progów to poważna sprawa - może trzeba będzie wymienić wszystkie na świecące?
- jeżdżąc w trybie sport nie katujemy, ale katując na sporcie katujemy i jeszcze do tego dyfer i skrzynię też, dodatkowo zawieszenie i opony :)
- z zawieszeniem - mogło a stało się? Nawet nie najeżdżając na krawężnik może coś się stać z zawieszeniem
- dbać o silnik - nie katować, wymieniać często i na dobrej jakości oleje i płyny. Jak coś się zużyło to wymienić
- na płytę do Navi... RTFM
- przyczyną niezamykającego się wentylatora jest uszkodzony wentylator
- wymiana hamulców tzn co? Max to 4 -5 tys w ASO u niezależnych mniej.
- tam 251, a próbowałeś na 5-tce? Blokada jest w sterowniku silnika wystarczy odrobina wprawy i dłuto a nie czekaj, śrubokręt i kabel... i komp... i stół
- wentylator chodzi po jeżdzie - to normalne, jak chodzi tylko w trybie max to nienormalne

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Nowy użytkownik 4.2 V8 + pare pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2016, 11:10:13 am »
To jest piękne w dzisiejszych czasach, rok prawko i 300koni, nie trafia w czarne tylko w beton, a 251km/h to już muli... i zielonego pojęcia.  :-super
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Nowy użytkownik 4.2 V8 + pare pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2016, 11:25:06 am »
Artek to na pewno prowokacja bo jak tłumaczyć choćby trafienie krawężnika o wysokości nawet tylko 20 cm przy 40km/h opona śmietnik felga krzywa a zawias może się uratował ale geometria do sprawdzenia.
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 821
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Nowy użytkownik 4.2 V8 + pare pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2016, 13:09:22 pm »
A i jeszcze jedno, samochod jezdzi 251, ale facet w salonie mowil ze jak sie sciagnie jakas blokade pojedzie nawet 279, co to za blokada i jak sie jej pozbyc?

...hmm... czemu tylko 279??? Ja bym nawet obstawiał że 281 pojedzie... a żeby chciał tyle jechać to trzeba wpisać kod, tylko od razu trzeba poszukać i wpisać też ten na nieśmiertelność, bo Twórca tej gry nie wprowadził możliwości ,,save, a później load game"...
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Kocur95

  • Gość
Odp: Nowy użytkownik 4.2 V8 + pare pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2016, 19:32:23 pm »
Po pierwsze chcialbym zaznaczyc że Nie jest to zadna prowokacja I pisze Na serio.
Po drugie dziekuje za odpowiedzi.
Po trzecie mieszkam w Niemczech i mam do pracy odcinek 20km czterpasmowki w Jedna strone, tam 280 Nie jest takim zagrozeniem.

Co do progow, Samochod stal 4 miesiace Na parkingu, stary akumulator chodzil ale Nie wszystko dzialalo, a ladowac ladowal się za slabo, kupilem nowy I podlaczyli mi w ATU, ale wychodzi że nie podlaczyli jakiegos kabelka I progi Nie swieca?
A Jak mam zdiagnozowac czy chodzi Na maxa.. Nagran filmik I może ktoś oceni?
Kraweznik- bo TEJ sytuacji Samochod jezdzi dalej prosto Jak się pusci kierownice, wiec się chyba nic Nie stalo?
Kolejno jakie Paliwo lac? 98 CZY może 100? CZY Jak zaleje 95 cos się może Stac z silnikiem?
Wymienic olej w skrzyni? Samochod ma niby 79 Tys, a Jak odczytalem z kluczyka w Jaguarze wyszzlo 105 Tys.. ? Co ile taki olej powinien być wymieniony?
20% w miescie, 80% Na trasie, spalanie 13.5- czy to normalne?

A jeszcze Jedno jak wrzucam wsteczny w samochodzie to nic Nie slychac, ale Na żewnatrz Jak się stoi slychac TAKIE szarpniecie.. Czy to normalne? Może wlasnie olej w skrzyni trzeba wymienic?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2016, 07:36:29 am wysłana przez Choina »

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Nowy użytkownik 4.2 V8 + pare pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2016, 21:22:06 pm »
Kolego Kocur95 masz na pw wiadomość dowiesz sie więcej 
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM