Autor Wątek: Klema xj300 odpalanie problem  (Przeczytany 2793 razy)

Offline mihalczyk

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Klema xj300 odpalanie problem
« dnia: Czerwiec 18, 2016, 22:14:59 pm »
Witam, szukałem xj40, prawie kupiłem s-type, ale w tym momencie stałem się posiadaczem xj300, pytań mam wiele, ale jedno nurtuje mnie najbardziej:

Sprzedawca powiedział mi po zakupie, że auto podczas odpalania kiedyś może zakręcić i nie odpali i wystarczy wtedy zdjąć i założyć kleme z akumulatora i będzie OK, że zdarzyło mu się to 3 razy w życiu a auto ma 3 lata. Auto mam od wczoraj i zrobiłem nim jakieś 300 km, odpalając i gasząc i nie zauważyłem póki co żadnych problemów ale chce się tym zająć za wczasu bo nie chce się stresować i trzymać klucza 13 w kieszeni jadąc na wesele. Jest to coś popularnego? Może być to jakiś duży problem? Może tylko zaśniedziałe klemy?

Donkihot

  • Gość
Odp: Klema xj300 odpalanie problem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2016, 08:42:30 am »
Może tylko zaśniedziałe klemy?
Może?  klemy zawsze warto wyczyścić i nasmarować, a poprzedni właściciel mówił (najprawdopodobniej) o resecie komputera (bo właśnie tak to się robi w warunkach domowych)
Nieraz (nie zawsze i nie u wszystkich) komputer jak naczyta za dużo błędów to po prostu się zawiesza.
Ja proponuję śmigać i się nie przejmować, raz na jakiś czas możesz podlecieć do kogoś ma skaner (albo kupić sobie swój) i monitorować czy pojawiają się jakieś błędy. Jak zaczną wyskakiwać to naprawiaj na bieżąco.
Klucza nie woź w kieszeni, masz na prawym błotniku fabryczny zestaw narzędzi z owym kluczem ;)

Offline mihalczyk

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Klema xj300 odpalanie problem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2016, 15:19:42 pm »
Dzięki przyjacielu!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2016, 12:11:32 pm wysłana przez MicGin »

Donkihot

  • Gość
Odp: Klema xj300 odpalanie problem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2016, 16:05:35 pm »
Nie ma za co, po to tu jesteśmy żeby sobie pomagać (o ile coś pomogłem?)

Offline mihalczyk

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Klema xj300 odpalanie problem
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2016, 20:29:28 pm »
Problem pojawił sie pierwszy raz! Ale wyszło cos gorszego. Była dzisaj bardzo duża ulewa, samochód po ulewie nie kręcił wogole, po odpieciu klemy i zapięciu na nowo auto odpaliło odrazu ale odrazu zgasło, pózniej udało sie je odpalić z wciśniętym pedałem gazu jak tam manualnie potrzymalem obroty to zaczął stabilnie pracować ale na 1500 obrotów, od tego momentu minęło 7h i zrobiłem trasę 50km, auto odpala odrazu wchodzą wysokie obroty spadają do 1000 i wbijają na 1500 i tak sie utrzymują, auto na trasie ma kopa, jeździ sie nim ok, jedyne co na P i N ma za duże obroty i troche faluje. Wcześniej auto wogole nie falowalo i miało obroty w granicach 900. Jakieś pomysły? Jest to bardzo irytujące, bo auto na D ciągnie troszkę mocniej bez dodawania gazu ale jest to zauważalne

Donkihot

  • Gość
Odp: Klema xj300 odpalanie problem
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2016, 20:45:12 pm »
Przyczyn może być tyle ile podzespołów w samochodzie, tak jak wcześniej pisałem trzeba zrobić diagnostykę komputerową. Takie objawy mogą wystąpić jak jest uszkodzony: przepływomierz, czujnik temp. silnika, czujnik temp. powietrza, silnik krokowy, jedna z sond lambda, jedna z cewek, jedna ze świec i wiele innych których nie wymieniłem. Możemy "wróżyć z fusów" i rzucać zaklęcia, na niewiele to się zda. A bez skanera, możesz wymienić wszystkie rzeczy które wymieniłem na nowe, wydać baaaaardzo dużo pieniędzy a awaria nie zostanie usunięta bo błąd wychodził z czujnika ustawienia wału korbowego lub wałka rozrządu lub jeszcze czegoś innego.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • XJ x300 sovereign
Odp: Klema xj300 odpalanie problem
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2016, 12:49:53 pm »
Ale to jechałeś w wielkim deszczu, czy auto stało i była ulewa?
>lepiej g³upio zapytaæ, ni¿ co¶ m±drze sp...liæ<

Offline mihalczyk

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Klema xj300 odpalanie problem
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2016, 23:17:24 pm »
Stało i była ulewa, jeżeli to ma jakieś znaczenie stało przodem pod górke. Auto było po trasie 50km i stało tam już jakieś 5h.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • XJ x300 sovereign
Odp: Klema xj300 odpalanie problem
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:40:56 am »
To w sumie nie powinno się nic stać... No chyba że pociekło Ci gdzieś na kable... A zobacz czy nie ma gdzieś świerzych zacieków w komorze silnika. No i sprawdź czy nie złapał jakichś błędów.
>lepiej g³upio zapytaæ, ni¿ co¶ m±drze sp...liæ<

Offline mihalczyk

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Klema xj300 odpalanie problem
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2016, 14:06:57 pm »
Auto pali na zimnym nadal idealnie, obroty falują jakby mniej, wszystko jeździ super i auto utrzymuje Max 1200 na wolnych obrotach, niepokoi mnie to ze samo od siebie sie poprawia... Najbardziej martwia mnie falujące obroty. Niemam póki co kiedy dac auta mechanikowi. Myśle ze gdzieś go zalało woda i wysycha?

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • XJ x300 sovereign
Odp: Klema xj300 odpalanie problem
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2016, 14:19:27 pm »
No dokładnie tak jest. Pytanie gdzie go podlało i co zamokło. Dlatego wspomniałem o jakichś dodatkowych zaciekach.
Może sprawdź czy nie zamokła wtyczka ECU? Jest koło prawej nogi pasażera.
>lepiej g³upio zapytaæ, ni¿ co¶ m±drze sp...liæ<

Offline mihalczyk

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Klema xj300 odpalanie problem
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 18, 2016, 23:38:54 pm »
Nic z tym nie zrobiłem, a dzisiaj wieczorem, godzinę temu wszystko było idealnie, brak falowania, brak zwiększonych obrotów. Ciekawe jak bd jutro.. Samo się naprawiło? Po tygodniu wilgoć odparowała i zaczęło wszystko chodzić jak w zegarku? Chociaż cały czas padało..