Autor Wątek: Fotele z anglika.  (Przeczytany 1815 razy)

Donkihot

  • Gość
Fotele z anglika.
« dnia: Lipiec 14, 2016, 14:18:49 pm »
Koledzy proszę o pomoc, a mianowicie kupiłem fotele z anglika i chcę wrzucić je do swojego X300, i tu nasuwają się dwa pytania:
1. Czy bez większych przeróbek będą pasowały?
2. W moim Kocie były manualne a te które kupiłem są elektryczne, czy wiązka elektryczna ma odpowiednie złącza (wtyczki) gdzieś ukryte pod dywanami, czy trzeba rozbudować instalację? a jeśli tak to o jakie elementy?

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: Fotele z anglika.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2016, 15:29:50 pm »
Potrzebujesz dodatkowej wiazki na pewno. Taki krotki kawalek kabla ktory wpina sie zamiast wiazki ktora masz obecnie. Wtyczka jest pod dywanem, jak wcisniesz reke, to i znajdziesz. Mozna tez oczywiscie przerobic lub dorobic ta ktora masz teraz.
Tu masz informacje jak przerobic:
http://jimbutterworth.co.uk/8seats.htm
Jakkolwiek tak jak mowilem ta ostatnia wiazka co idzie spod dywanu jest wymienna. Sam u siebie wstawilem elektryczne siedzenia z manualnych, jakkolwiek moj to anglik. Jak to sie miewa z RHD na LHD, niestety nie wiem.

Donkihot

  • Gość
Odp: Fotele z anglika.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2016, 15:59:29 pm »
Dzięki kolego, to już coś mi rozjaśniło. Ja tak nie bardzo po zagramanicznemu ale z fotek widziałem tam sporo lutowania? domyślam się że wiązka do foteli idzie gdzieś od słupa "A" i z tego co piszesz (o ile dobrze zrozumiałem) można ją wymienić w całości (bez lutowania i kombinowania) czyli jak bym pogadał z człowiekiem od którego kupiłem fotele (rozbierał kompletne auto) i dokupił brakujące fragmenty wiązki, to poszło by bezboleśnie?

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: Fotele z anglika.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2016, 16:33:29 pm »
Tak. Obecnie masz taka wiazke do nie w pelni elektrycznych foteli:



Ona sie chowa pod dywan, moze z 10cm w strone tunelu bodajze i wpina w glowna wiazke auta ktora idzie przez cale auto. Akurat ten kawalek mozna spokojnie odpiac pod dywanem i zamienic. Niestety nie pamietam numeru czesci. Wiazki roznia sie generalnie tylko iloscia kabli, bo wiecej rzeczy jest do kontroli :)

Donkihot

  • Gość
Odp: Fotele z anglika.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2016, 16:39:47 pm »
Serdeczne dzięki, już kontaktuję się z człowiekiem od którego kupiłem fotele żeby wymontował mi brakujące fragmenty wiązki :D

matexj8 x308 4.0

  • Gość
Odp: Fotele z anglika.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2016, 23:44:44 pm »
i jak ogarnąłeś temat

Donkihot

  • Gość
Odp: Fotele z anglika.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2016, 14:44:18 pm »
Czekam na wiązki :(

jarecky

  • Gość
Odp: Fotele z anglika.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2016, 22:35:29 pm »
wiązki beda jutro juz w moich rekach ! w pon wysyłam :)

Donkihot

  • Gość
Odp: Fotele z anglika.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2016, 08:06:30 am »
Dzięki. :)