Autor Wątek: 2.5 v6 pomoc w identyfikacji częsci na zdjęciach  (Przeczytany 1746 razy)

quartzXXI

  • Gość
2.5 v6 pomoc w identyfikacji częsci na zdjęciach
« dnia: Maj 16, 2016, 21:23:29 pm »
Witam serdecznie. Sezon letni się zbliża i chcę przygotować kota na bardzo długą podróż, którą mam zaplanowaną pod koniec lipca.

Zaznaczyłem na zdjęciach 2 części, które wymagają wymiany. Czy mógłby mi ktoś pomóc w ich identyfikacji tzn. nazwa a najlepiej nawet i numer katalogowy żebym wiedział czego mam szukać ? Na pierwszym zdjęciu to chyba jakaś podpora wału, poprzedni właściciel musiał ją uszkodzić, na drugim natomiast widać chyba jakąś uszczelkę z której według mnie leci olej.

Będę serdecznie wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: 2.5 v6 pomoc w identyfikacji częsci na zdjęciach
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2016, 21:28:39 pm »
Nr1 - podpora wału
Nr2 - złącze elastyczne wału, generalnie do kupienia z całym wałem, polecam kupić używkę na alledrogo

quartzXXI

  • Gość
Odp: 2.5 v6 pomoc w identyfikacji częsci na zdjęciach
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2016, 21:31:34 pm »
nr2. Nie idzie tego kupić oddzielnie ? Ewentualnie istnieje jakiś sposób regeneracji ?

Czy niebezpieczne są te usterki czy jako tako można z tym jeździć ? (może poza wyciekiem) - plam ogólnie pod autem nie mam, ale się grubo poci.

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: 2.5 v6 pomoc w identyfikacji częsci na zdjęciach
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2016, 21:44:30 pm »
generalnie można jeździć, ale wał wymień, nie kosztuje fortuny

quartzXXI

  • Gość
Odp: 2.5 v6 pomoc w identyfikacji częsci na zdjęciach
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2016, 21:53:12 pm »
Kupić i wymienić to nie problem - tylko, że to dalej będzie używka a materiał się zużywa i z wiekiem, mój ma 13 lat i tylko 100tys. km przebiegu. Dlatego chciałbym wiedzieć jak ten element mógłbym "usprawnić" by służył dłużej :)

Bedek

  • Gość
Odp: 2.5 v6 pomoc w identyfikacji częsci na zdjęciach
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2016, 22:47:20 pm »
1- to podpora wału proste. Jak chcesz wymienić to trzeba wał ciąć bo inaczej się nie wymieni (choć słyszałem ze są takie wersje że nie trzeba - ale nie widziałem ).
2- Jeżeli dobrze widzę to jest wyjście ze skrzyni kątowej na wał napędowy - to skąd tam olej ?? Uszczelnienie skrzyni jest uszczelniaczem na wyjściu, dalej tylko kielich do przykręcenia wału a wał nie jest smarowany olejem. Może ktoś tam napchał smaru i teraz go wyrzuca - ale oleju tam nie ma a raczej nie powinno być bo wał nie jest smarowany - jeżeli jestem w błędzie to naprostujcie mnie.

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: 2.5 v6 pomoc w identyfikacji częsci na zdjęciach
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2016, 22:53:41 pm »
Ad 2 tam jest smar bo to jest połączenie wału na wieloklinie i pracuje wzdłużnie i pion poziom dokupisz osobno bez wału (raczej ) w środku po odkręceniu śrub będzie przegub i to jest jego uszczelniacz coś jak manszeta w przednim przegubie   
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2016, 22:58:49 pm wysłana przez niewaskieauto »
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

quartzXXI

  • Gość
Odp: 2.5 v6 pomoc w identyfikacji częsci na zdjęciach
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2016, 23:58:55 pm »
@niewaskieauto - masz może jakąś możliwość sprawdzić jak ta część się nazywam żebym wiedział czego szukam ? Czy lepiej popytać na angielskim forum, bo auto jest w UK. Dziękuję serdecznie

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: 2.5 v6 pomoc w identyfikacji częsci na zdjęciach
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 18, 2016, 08:25:00 am »
Podpra wału: centre bearing support bracket
Wał napędowy: propeller shaft / transmission shaft
Uszczelka: dust cap
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

quartzXXI

  • Gość
Odp: 2.5 v6 pomoc w identyfikacji częsci na zdjęciach
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 18, 2016, 19:44:00 pm »
Wielkie dzięki za pomoc.

Pomimo waszych wskazań nie byłem w stanie znaleźć tej gumy szukając w wielu źródłach, również tych zagranicznych. Co ciekawe - udało mi się natomiast natrafić kilkakrotnie na ten sam problem z wyciekiem i okazuje się, że rozwiązaniem tego problemu jest uszczelnienie.

Dla zainteresowanych wrzucę instrukcję naprawy w postaci pliku pdf - niestety w tym przypadku opis jest w języku angielskim ale może komuś to pomoże.

Pozdrawiam !