Autor Wątek: Diesel czy benzyna-gaz co wybrać  (Przeczytany 3734 razy)

Offline walbor62

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 140
Odp: Diesel czy benzyna-gaz co wybrać
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 12, 2016, 09:10:23 am »
X-a 2.0 diesel mamy od sześciu lat, żona dojeżdża nim codziennie do pracy do miejscowości odległej o 20 km. Wymieniliśmy w nim kompletne sprzęgło wraz z dwumasą przy przebiegu około 225 000 km oraz kilka tulei w zawieszeniu i to wszystko. Samochód na dzień dzisiejszy nie wymaga żadnych napraw, nie mamy zamiaru go sprzedawać, piszę to żeby pokazać, że opinie co niektórych kolegów o awaryjności diesla w X-type są mocno przesadzone. Podstawa to znaleźć nie zajeżdżony egzemplarz i dbać o prawidłowe serwisowanie samochodu.
Jaguar x-type 2.0 D
Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD
Hummer H3 3.7 Pb

artleks

  • Gość
Odp: Diesel czy benzyna-gaz co wybrać
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 12, 2016, 10:25:17 am »
Miałem silnik diesla 2,0d przy x-type - miałem go 8 lat i zrobiłem prawie 190tys km
Wymieniłem sprzęgło i koło dwumasowe oraz turbinę (krótko przed sprzedażą).
Silnik poprawny jeśli chodzi o stosunek elastyczności do zużycia paliwa, ale nie podoba mi się niska jakość pracy - w zasadzie od nowości taka była - głośny na postoju i przy mniejszych prędkościach.

Offline walbor62

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 140
Odp: Diesel czy benzyna-gaz co wybrać
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 12, 2016, 12:48:12 pm »
Potwierdzam, kultura pracy silnika niestety nie najlepsza, poza tym z silnikiem żadnych problemów.
Jaguar x-type 2.0 D
Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD
Hummer H3 3.7 Pb

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 821
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Diesel czy benzyna-gaz co wybrać
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 12, 2016, 14:23:06 pm »
Kolego to wszystko zależy od tego ile jeździsz... i jaki masz temperament...
Jeżeli masz umiarkowany temperament, latasz głównie w trasach i robisz 30-50 tyś. km. na rok, to szukaj zadbanego diesla... przygotuj sobie w razie gdyby pojawiły się jakieś problemy kilka tyś. PLNów na ewentualne problemy ze sprzęgłem / dwumasą, wtryskami czy turbo... i ciesz się z posiadania Jaga (na pewno ładniejszy niż Mondeo z tamtych lat  ;)  )...
Sam miałem kilka lat temu Mondeo z tym silnikiem, kupione z teoretycznym przebiegiem ok. 160 tyś. (auto sprowadzane), zrobiłem nim w półtora roku ok. 40 tyś. i przez ten czas nie miałem problemów ani ze sprzęgłem, ani z wtryskami czy turbo... także zależy jak się trafi... podstawa to szukać zadbanego egzemplarza i uważać na ,,okazje"...
Natomiast jeżeli twój temperament jest trochę większy niż umiarkowany  to szukaj benzyny 2.5, a najlepiej 3.0... jeżeli martwisz się spalaniem, bo przebiegi w okolicach wyżej wymienionych, to wrzucasz gaz i śmigasz... Owszem auto z gazem wymaga odrobinę więcej uwagi / troski od użytkownika, ale jeżeli masz w swojej okolicy kumatego gazownika, który ma pojęcie i potrafi ogarnąć temat (Jaguar nie jest dla niego egzotyką i widuje je nie tylko na plakatach) to problemów z gazem żadnych nie ma...
Miałem S-type 3.0 do którego dorzuciłem inst. gaz. i jedynie trochę zabawy było przez pierwsze 400-700 km (żeby to optymalnie wystroić), później żadnych problemów - jedynie regularne (programowe) przeglądy...
Z mojej strony tyle w temacie... decyzję tak jak już ktoś wyżej pisał musisz podjąć sam...
życzę powodzenia w szukaniu auta...
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Diesel czy benzyna-gaz co wybrać
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 12, 2016, 23:04:29 pm »
Dla mnie opinie na temat tego, że gaz jest zły jest w połowie zasługą tych, którzy go nigdy nie mieli. Miałem gaz w Audi, teraz w jaguarze. Nigdy nie robiłem nic prócz wymiany filterków i regulacji od czasu do czasu. Ale jak się dba tak się ma. Jak ktoś nie dba o silnik, to obojętnie czy będzie mieć benzyniaka czy diesla i tak będzie mieć wydatki. A ja obobiście wolę płacić ponad połowę mniej za paliwo i cieszyć się nie tylko jazdy ale też z oszczędności które mogę przeznaczyć chociażby na eksploatację kociaka czy inne rzeczy. Teraz nie ma instalacji jak 10 lat temu, a mam wrażenie że niektórzy wiedzą w tym temacie zatrzymali się właśnie na tym czasie. Są zupełnie inne technologie, inne lepsze podzespoły. Na instalacji 5 generacji moc jest nawet większa niż na samej benzynie, ale koszt takiej instalacji jest pokaźny. Koszt normalnej instalacji sekwencyjnej oczywiscie zwraca się tak szybko, że według mnie jak ktoś się zastanawia czy warto to odpowiem krótko : nie będziesz żałował. Pod warunkiem że oddasz auto do ogarniętego speca a nie do byle speca, który na codzień gazuje tico. Na forum mamy kilku kolegów którzy siedzą w temacie gazu. Wolę mieć większy motor i zagazować, mieć frajdę z jazdy benzyniakiem, cieszyć się mruczeniem silnika i przyjemnością z jazdy niż bujać się dieslem. A co do twojej kwoty zakupu, to licz się z tym że do tych 14 tysi dodaj jeszcze 5-6 do doprowadzenia auta do ładu, bo nikt Ci prezentu nie zrobi. Zajrzyj do tematu S type, swoje auto kupiłem za 13,5 tysiąca i zobacz jak walczę z korozją i blacharką. Pozdro!
GO HARD OR GO HOME...

Offline walbor62

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 140
Odp: Diesel czy benzyna-gaz co wybrać
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 13, 2016, 15:34:01 pm »
qlimaxer, popieram ;) najczęściej negatywną opinię o X- typach dieslach mają ludzie , którzy nigdy ich nie mieli lub mieli wątpliwą przyjemność jeżdżenia "igłami" ;)
Jaguar x-type 2.0 D
Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD
Hummer H3 3.7 Pb