Autor Wątek: Wymiana silnika  (Przeczytany 2003 razy)

Julek2012

  • Gość
Wymiana silnika
« dnia: Maj 31, 2016, 11:48:23 am »
Witam. Mam problem natury logicznej... czy podjąć się wymiany uszczelek w silniku, lub dokonać zakupu silnik 4.0, powymieniać wszystko i wstawic " nowy motor". Spodziewam się zdań... Bym zrobił remont mojego silnika. Ale już nie mam siły do niego, Brak kompresji, wycieki płynów i przepalona uszczelka(Jagi  miał wymienianą uszczelkę rok temu), to wszystko przechyliło szalę goryczy.  Więc zastanawiam się nad transplantacją i wymianą wszystkiego ( kapitany remont) na obcym silniku.
Ps: Proszę o pomoc  

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
  • Niedrzwica Du¿a/Lublin
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2016, 11:54:21 am »
Jeśli masz zamiar kupować używany silnik, to najlepiej zakup taki który jeszcze siedzi w sprawnym aucie, będziesz mógł sprawdzić jak chodzi i ogólnie w jakim jest stanie. Dobrze by też było, gdyby auto z którego ''zabierzesz'' silnik miało Vin bliski twojego (kompatybilność osprzętu) . A tak z ciekawości, jaki masz przebieg, że Twój silnik jest w tak fatalnym stanie.
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L by³
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesi±ca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.287
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2016, 16:19:44 pm »
Zanim rozbierzesz silnik do kapitalnego remontu rozejrzyj się za częściami niezbędnymi do tego zabiegu.

Poszukaj panewek, pierścieni i Ci przejdzie pomysł na remont generalny. Szkoda pieniędzy i czasu.

Strasznie trudno wykończyć ten silnik, nie wiem co zrobiłeś ;) ale poszukaj, jak pisał Jaguar XJ6, sprawnego w jeżdżącym aucie.

Jak będziesz miał go na stole to rzeczywiście wymień simmeringi, uszczelkę pokrywy zaworów, sprawdź koła pasowe, obejrzyj kolektory.

Przy takiej skali roboty na pewno wyjdą przy okazji dziesiątki innych rzeczy - jakieś sparciałe albo przetarte przewody, może pęknięty kolektor wydechowy itp.
Sam sobie w ¿yciu jako¶ nie radzê, Wiêc Biuro Porad dla innych prowadzê.

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2016, 17:44:27 pm »
Skoro uszczelka padła po roku, to albo użyłeś starych śrub do głowicy, albo jej nie splanowałeś, albo nie pozwalasz się rozgrzać silnikowi przed jazdą. Jeśli to ostatnie, to generalny remont też na długo nie wystarczy. ;)

Offline bartex

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2016, 06:47:57 am »
witaj jesli  potrzebujesz silnika to  posiadam 2 sztuli xj 40  jako dawcy do mojego  i silnik siedzi w komorze i mozna sprawdzic odpalic pojezdzic .Mam wiele czesci do xj 40  od pieknej tapicerki  po czesci mechaniczne