Autor Wątek: skraplacz klimatyzacji xtype gdzie jest ? odgrzybianie  (Przeczytany 2375 razy)

inkk

  • Gość
skraplacz klimatyzacji xtype gdzie jest ? odgrzybianie
« dnia: Kwiecień 01, 2016, 11:25:21 am »
Witajcie,
coś czuje że ktoś mnie zjedzie ale szukałem na forum i jakoś nie znalazłem podobnego tematy. Kupiłem specyfik serwisowy na odgrzybianie klimy tylko nie mogę znaleźć wężyka gdzie to ustrojstwo wprowadzić. Wiem, że klima jest z lewej strony ale jest zabudowana i czy da się do tego jakość dojść bez demontażu ?

To specyfik i instrukcja :

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: skraplacz klimatyzacji xtype gdzie jest ? odgrzybianie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2016, 13:57:01 pm »
Skraplacz jest połączony z chłodnicą, parownik jest pod kokpitem , prawej strony (w wersji do ruchu prawostronnego). Wylot skroplin z parownika (wymiennika) jest gdzieś pod samochodem w okolicy grodzi. Przy pracującej klimie, zwłaszcza w lecie widać pod samochodem mokrą plamę. Powyżej tej plamy powinien być wylot skroplin.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 803
Odp: skraplacz klimatyzacji xtype gdzie jest ? odgrzybianie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2016, 14:28:53 pm »
Osuszacz znajduje się w prawym nadkolu koło zbiorniczka spryskiwacza.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: skraplacz klimatyzacji xtype gdzie jest ? odgrzybianie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2016, 15:03:10 pm »
Osuszacz to całkiem co innego niż skraplacz. Ze skraplacza wychodzi giętki wężyk, który znajduje się, tak jak kolega slawek napisał, na wysokości ściany grodziowej, ale u mnie w tym wężyku było coś w rodzaju zaworka zwrotnego, żeby nic się nie dostawało do skraplacza. Nie wiem czy taki zaworek ma każdy czy ktoś u mnie go dołożył, ani czy da się go wyjąć. A co do samego preparatu, to moja teściowa się kiedyś uparła, że nie będzie dawać auta do odgrzybiania i sama zaaplikowała podobny preparat. Na początku było czuć morski zapach, taki jak kostka do kibla, a później jak morska bryza osłabła, to czuć było zapach jak u dentysty, który zniknął całkowicie dopiero po ponad roku. Dlatego ja tam wolę pojechać do serwisu klimatyzacji i odgrzybić ozonem, niż kombinować samemu z jakimiś preparatami.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

cyberda

  • Gość
Odp: skraplacz klimatyzacji xtype gdzie jest ? odgrzybianie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2016, 20:58:10 pm »
Stosowałem takie preparaty w innych autach kilkakrotnie i było OK - może problem w tym aby nie kupować najtańszego. Zawsze - tak jak kolega wcześniej napisał - czekałem aż ze skraplacza wyleci woda i tam aplikowałem preparat.

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: skraplacz klimatyzacji xtype gdzie jest ? odgrzybianie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2016, 03:38:58 am »
Panowie  a  gdyby tak któryś kiedys  zrobił zdjecie  tej zakichanej rurki?  Juz pare razy szukalem i jak do tej pory , niestety, porażka..