Autor Wątek: Panel dotykowy w konsoli środkowej  (Przeczytany 1278 razy)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Panel dotykowy w konsoli środkowej
« dnia: Luty 08, 2018, 09:08:27 am »
Miał ktoś kiedyś problem z działaniem panelu dotykowego na konsoli? Otóż gdy jest zimno, przestaje działać dotyk i trzeba docisnąć parę razy w prawym dolnym rogu panelu, gdy robi się cieplej to częstotliwość problemu znacząco maleje. Moje pytanie to dlaczego dociskając akurat w tym miejscu dopiero zaczyna działać ? Czy jest tam właśnie jakieś złącze ? Czy to jest problem z zimnymi lutami i przegrzanie załatwi sprawę ? Koszt używanego panelu nie jest mały natomiast nowego ... Przemilczę (o ile taki da się w ogóle znaleźć)  :-nie
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: Panel dotykowy w konsoli środkowej
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2018, 23:16:51 pm »
wszyscy narzekają na panel dotykowy przy niskich temperaturach. Ten typ tak ma..

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Panel dotykowy w konsoli środkowej
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2018, 23:28:49 pm »
Ale w lecie też zdarza się to sporadycznie i nie wiem czy jest to aż tak normalne. Zimą jest to bardzo uciążliwe i codziennie rano jest z tym problem mimo, że auto w garażu. Serio nie ma na to żadnego sposobu ? Bo jak nie to zacznę sam kombinować i zamontuję sobie dodatkowy system dogrzewający LCD :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Panel dotykowy w konsoli środkowej
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2018, 11:21:01 am »
Problem został rozwiązany, a że niektórzy mogą go także mieć pozwolę sobie go odświeżyć aby było jakiekolwiek info. Przy okazji montażu Car-Audio wyjąłem cały panel środkowy razem z wyświetlaczem i porozkładałem go (demontaż banalny, więc nie ma co się bać). W miejscu gdzie dociskałem pojawił się syf dookoła scalaka i prawdopodobnie zrobił się tam zimny lut, gdyż po wyczyszczeniu i przelutowaniu w aucie od 3-4 dni nie ma problemów, a zdarzały się codziennie. Foto poniżej (zasyfione było bardziej, ale zanim zrobiłem foto to trochę to już przeskrobałem):
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.