Autor Wątek: Zakup jaguara  (Przeczytany 6448 razy)

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: Zakup jaguara
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 29, 2016, 00:13:16 am »
O xj40 można wiele ;)

Od siebie dorzucam tragiczne fotele - zbyt krótkie. A że miejsca na tylnej kanapie nie ma i bagażnik mikry - toż to Jaguar ;)

Co dalej:

- ergonomia zerowa. Przełączniki losowo rozrzucone na desce. Sterowanie nawiewami to klasa sama w sobie.
- karygodne plastiki przy kierownicy. Poziom Forda Fiesty MK1.

Nigdy w życiu bym nie zdecydował się na xj40 jako auto codzienne. Korozja go pożre, wykończy Cię wsiadanie i wysiadanie, a kręgosłup będzie wołał o SUV-a.

240 km/h toto nie pojedzie. Zresztą, jazda powyżej 160 km/h na nierównej drodze przestaje być przyjemna. Poza tym osiągi XJ40 nie powalają.

Dla mnie to takie toczydło do spokojnego turlania się. Szyberdach otwarty, wiosna albo jesień (latem grzeje za bardzo ;)) i przejażdżka bez celu.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline mihalczyk

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Zakup jaguara
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 29, 2016, 10:26:49 am »
Co do gazu, tylko sekwencja, mam dużo do czynienia z gazem w mercedesiew126, tam mozna wrzucić tylko gaz na srobe, strzały na porządku dziennym, wymieniam juz drugi rozdzielacz, nowy 5k, używany 500zl. Jak sie dba to da sie jeździć, ale 99% ze bedzie dobrze, a ten jeden % gdzieś tam jest ze strzeli i rozwali rozdzielacz i jest to nieuniknione nawet jak sie dba. Co do Jaga widzę z postów ze mam poprostu wybrać nieważne jaki (wszystko zależy od gustu, każdy bedzie dobry) ale w jak najlepszym stanie, niema złego zestawienia skrzyni i silników, tak samo gaz chodzi na każdym dobrze. Jeżeli chciałby ktoś mi pomoc to z przyjemnością dogadam sie na terenie śląska zeby zobaczyć jakaś sztukę zeby byc bliżej zakupu.

Offline mihalczyk

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Zakup jaguara
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 29, 2016, 10:55:54 am »
O xj40 można wiele ;)

Od siebie dorzucam tragiczne fotele - zbyt krótkie. A że miejsca na tylnej kanapie nie ma i bagażnik mikry - toż to Jaguar ;)

Co dalej:

- ergonomia zerowa. Przełączniki losowo rozrzucone na desce. Sterowanie nawiewami to klasa sama w sobie.
- karygodne plastiki przy kierownicy. Poziom Forda Fiesty MK1.

Nigdy w życiu bym nie zdecydował się na xj40 jako auto codzienne. Korozja go pożre, wykończy Cię wsiadanie i wysiadanie, a kręgosłup będzie wołał o SUV-a.

240 km/h toto nie pojedzie. Zresztą, jazda powyżej 160 km/h na nierównej drodze przestaje być przyjemna. Poza tym osiągi XJ40 nie powalają.

Dla mnie to takie toczydło do spokojnego turlania się. Szyberdach otwarty, wiosna albo jesień (latem grzeje za bardzo ;)) i przejażdżka bez celu.


Odnoszę sie do twojego postu dopiero teraz bo nie zauważyłem ze jest juz druga strona, jesteście bardzo pomocni, dzięki! Uważam ze są ludzie którzy całe życie jeżdżą seicento albo tico i to jest dopiero ścisk, mój mercedes jest ogromny ale to jest mój pierwsze auto którym jeżdzę 2,5 roku, wiec będę musiał zobaczyć czy bedzie mi wygodnie w mniejszym na dłuższa mete(poprostu nie wiem)jestem szczupły brzuchem nie zachacze. Mam dużo pytań, generują sie w mojej głowie na bierząco, muszę je zapisywać w telefonie bo zapominam, ciekawi mnie jeszcze temat podsufitki, czemu sie zrywa tak łatwo? Kumpel 3 tych temu kupił xj40 ale mieszka dość trochę kilometrów odemnie, dał za niego 6k wiec typowo jako drugie auto i jako projekt na długi długi czas, a może okazja?. Muszę sie z nim spotkać

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Zakup jaguara
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 29, 2016, 18:01:22 pm »
Tylko wersja Chasseur xj40 pojedzie ponad 250km/h ale to juz troche drozsza bajka :)

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Zakup jaguara
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 29, 2016, 19:01:20 pm »
...ale chyba w Indianapolis - hehehehe.

Z obecnymi ograniczeniami szybkosci - to marzenie scietej glowy.


 :-tylko - nawet chudym.

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Zakup jaguara
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 29, 2016, 20:52:43 pm »
Wystarczy pojechac za nasza zachodnia granice i sie da :) Widzialem, siedzialem w Chasseur, bestia niesamowita, jedzie az brakuje licznika :)

mlodzieniaszek

  • Gość
Odp: Zakup jaguara
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 04, 2016, 03:02:01 am »

Osobiscie jechalem swoim xj40 miedzy 230-240 km/h -fakt ze dosc dlugo sie rozpedzalem do tej predkosci ale jest to wykonalne przy ecu jakie u siebie mam a raczej mialem bo teraz auto jest w pl a ja po drugiej stronie oceanu...

tak wiec mit ze max predkosc to 220-225 km/h mozna obalic. :-za

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: Zakup jaguara
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 04, 2016, 10:54:05 am »
A mierzone GPS-em?

A co to było za ECU? Bo tu chyba mówimy o fabrycznych osiągach.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: Zakup jaguara
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 04, 2016, 14:54:12 pm »
to są dane producenta, jeżeli pokazywał ak Ci licznik nie musi to być prawdą, wystarczy pojechać na innych kołach niż seryjne, żle dobranym rozmiarze opony i już mamy auto "szybsze" niż wymyślili je inżynierownie , pozatym takie są dane producenta więc myślę ,że to pewne informacje bo chyba nie zaniżał by osiągów własnego auta... niewiadomo nawet w jakim celu..