Autor Wątek: Wywala bezpiecznik i gaśnie auto S-type 3.0  (Przeczytany 2291 razy)

Offline sjco

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Wywala bezpiecznik i gaśnie auto S-type 3.0
« dnia: Luty 15, 2016, 21:34:28 pm »
Witam,

od wczoraj mam taki problem a mianowicie wywala mi bezpiecznik od strony pasażera jest to najprawdopodobniej według opisu bezpieczników F6 ,objaw jest taki że gaśnie cała deska rozdzielcza (wszystkie kontrolki ,zegary ) samochód gaśnie po czym mży się tylko ledwo co kontrolka od poduszki powietrznej ,po wymianie bezpiecznika na sekundę wszystko wraca do normy po czym z powrotem pali bezpiecznik ,proszę forumowiczów którzy przeszli przez podobne objawy o pomoc w ustaleniu przyczyny palenia bezpiecznika i gaśnięcia samochodu ,z góry dziękuję za pomoc
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2016, 21:43:06 pm wysłana przez sjco »

Dorsze¶

  • Gość
Odp: Wywala bezpiecznik i gaśnie auto S-type 3.0
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2016, 14:41:19 pm »
Nie masz gdzieś wilgoci w instalacji elektrycznej ?

Michaell29

  • Gość
Odp: Wywala bezpiecznik i gaśnie auto S-type 3.0
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2016, 20:13:43 pm »
Bezpiecznik F6 służy tylko i wyłącznie do zasilania OBD (tzn. urządzenia do niego podłączonego). Nawet gdyby był spalony nie powodował by żadnych objawów poza brakiem pracy interfejsu diagnostycznego.

Prawdopodobnie bezpiecznik ma inny numer.

Offline sjco

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Wywala bezpiecznik i gaśnie auto S-type 3.0
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2016, 07:52:57 am »
Dziękuję bardzo prawdopodobne że masz rację w takim razie sprawdzę raz jeszcze
Zastanawiam się czy problem nie tkwił w za małym bezpieczniku ponieważ na początku spalił się bezpiecznik 5 potem wsadziłem 7,5 też strzelił i następnie 10 i 15 które też się przepaliły i został mi tylko 25 który włożyłem i na razie nic nie wywala i teraz myślę czy może poprzedni właściciel wymienił na za mały ale z drugiej strony aut mam ponad rok i tak jeździło bez żadnych awarii 
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2016, 09:21:34 am wysłana przez Choina »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Wywala bezpiecznik i gaśnie auto S-type 3.0
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2016, 09:00:41 am »
Nie wsadza się za dużych niż fabryka nakazuje bo można sfajczyc tak pół instalacji. No i dalej nie wiadomo który to rocznik bo przedlift a polift to inna para kaloszy
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline sjco

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Wywala bezpiecznik i gaśnie auto S-type 3.0
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2016, 12:30:30 pm »
A przepraszam jest to 2000r. przedlifting ,motor 3.0 240 km Automat ,dodam jeszcze że czasem jak chciałem zapalić auto po wejściu do auta to po przekręceniu stacyjki nie działo się nic poza mżącą się ledwo co kontrolką poduszki powietrznej po prawej stronie deski ,po parokrotnym wyłączeniu i ponownym włączeniu (przekręceniu kluczyka ) samochód w końcu zaskakiwał ale działo się to bardzo rzadko ,natomiast teraz dzieje się to często podczas jazdy 

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Wywala bezpiecznik i gaśnie auto S-type 3.0
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2016, 22:32:39 pm »
Sprawdź bezpiecznik nr F4 i F7 w kabinie - oba 5 amperowe.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8