Autor Wątek: kod 16 przy poduszce powitrznej  (Przeczytany 1385 razy)

koteczek1984

  • Gość
kod 16 przy poduszce powitrznej
« dnia: Luty 02, 2016, 20:14:36 pm »
Witam mam problem z namierzeniem części którą należy naprawić, poduszka miga na kod 16, czyli z tego co udało mi się ustalić jeśli się nie mylę, jest to sensor pod siedzeniem pasażera, zajrzałem pod siedzenie i nic tam takiego nie znalazłem...ktoś się orientuje co dokładnie jest ewentualnie do wymiany, prosiłbym o jakiś link z tym sensorem, jak ta część wygląda i jak się zabrać do jej wymiany? Z góry dziękuję za pomoc.

Offline Datos

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: kod 16 przy poduszce powitrznej
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2016, 01:19:27 am »

Tu masz screenshot z manuala (dolny rysunek):



Nie wiem czy coś pomogę bo z tego rysunku niewiele wynika.  Tylko tyle że jest tam jakis kwadratowy moduł i oddzielny czujnik. Z obserwacji strzelam, że ten czujnik znajduje się w przedniej części siedziska pasażera. Czasem jak moja dziewczyna podniesie nogi to kontrolka odłączonej poduszki się zaświeca:) Czyli powinien tam być gdzie pasażer ma uda. Sprawdź też kable pod siedzeniem. U mnie wyskakuje błąd 23 gdy coś lata pod fotelem np. butelka. Może do tego czujnika też tamtędy przewody idą. Daj znać jak znajdziesz.
Czarny X-Type, 3.0 V6 + LPG z KRK.

cyberda

  • Gość
Odp: kod 16 przy poduszce powitrznej
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2016, 13:19:29 pm »
"Czasem jak moja dziewczyna podniesie nogi to kontrolka odłączonej poduszki się zaświeca" - hmmmmm .... bez komentarza ....  :-clap :-tylko

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: kod 16 przy poduszce powitrznej
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2016, 18:37:25 pm »
Ale czy ta kontrolka jest czerwona?Też bym tak chciał....

Offline Datos

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: kod 16 przy poduszce powitrznej
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2016, 20:49:19 pm »
hahaha :) Różowa.
Czarny X-Type, 3.0 V6 + LPG z KRK.