Autor Wątek: Identyfikacja tulejek tylnego zawieszenia  (Przeczytany 1458 razy)

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Identyfikacja tulejek tylnego zawieszenia
« dnia: Luty 02, 2016, 12:36:18 pm »
Witam!

Bebni mi tylne zawieszenie i po organoleptycznych ogledzinach wyszlo ze to tuleje zaznaczone na zdjeciu zielonym kółkiem. Czy ktos  moze  zidentyfikowac tą część a najlepiej podac  numer seryjny ? Z góry dziekuje

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Identyfikacja tulejek tylnego zawieszenia
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2016, 12:51:30 pm »
To będzie chyba to: http://allegro.pl/tuleja-wahacza-tylnego-wzdluznego-jaguar-x-type-i5785424229.html#thumb/1
ale najlepiej zadzwoń do gościa i się upewnij. Ja od niego brałem tuleje do górnego poprzecznego wahacza i są OK.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Identyfikacja tulejek tylnego zawieszenia
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2016, 13:10:45 pm »
dzieki - to bedzie  to , szkoda tylko, ze  numeru czesci nie podał sprzedawca.  Mieszkam w UK, więc  zakup z allegro średnio sensowny jest ( cos  jak wozić drewno do lasu :)  )
dobra  mam wszystko  - gdyby potomni szukali to REAR HUB CARRIER BUSH C2S46380 albo REAR TRAILING ARM BUSH 
Generalnie z  tym angielskim nazewnictwem masakra jakas :)
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2016, 15:50:17 pm wysłana przez Choina »

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Identyfikacja tulejek tylnego zawieszenia
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2016, 13:54:28 pm »
Mondeo MKIII Kombi 2001-2007

Tuleja wahacza tylnego wzdłużnego (wleczonego). Cena chyba 25 albo 35 zł z Lemfordera. L = P
Generalnie wszystko oprócz tulei pływającej i drugiej do "S"a i łączników stabilizatora jest to samo co w Mondeo KOMBI (Turnier), Sedan/Liftback mają zupełnie inne zawieszenie tylne. W zasadzie jak wrzucimy staba z mondeo z łącznikami, to też będzie pasowało (kiedyś nie miałem łączników, a miałem cały zawias z MDO to wrzuciłem staba obejmy z Mondziaka wraz z nowymi łącznnikami MOOGa)

PS. Tedgum są gówniane, poliuretany z olkusza to był największy błąd jaki zrobiłem u siebie i następna wymiana będzie na LMI (Lemforder).

Czteropak redbulla za radę ;)