Autor Wątek: zerwana linka przedniej klapy  (Przeczytany 3181 razy)

hiszpann

  • Gość
zerwana linka przedniej klapy
« dnia: Czerwiec 26, 2011, 23:23:17 pm »
witam szanownych clubowiczów :-V[po długim czasie( :-wstyd)] zerwała się lub wyskoczyła linka otwierania przedniej klapy(maski) problem w tym,że gdzieś przy zamku i w żaden sposób nie mogęjej otworzyć! może ktoś miał podobny problem lub wie jak rozbroić to ustrojstwo? :-help(swoja drogą to bardzo solidne zamknięcie!-przy innych autach udawało mi się otworzyć)

hiszpann

  • Gość
Odp: zerwana linka przedniej klapy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2011, 19:34:06 pm »
klapa otwarta! :-V trzeba odkręcić grila(4 śrubki 10-ki)grzechotką  z łamaną przedłużką przepychamy między żeberkami grila i odkręcamy śrubki przykręcone do maski,jak to już mamy to dalej to już pestka.po prawej i lewej stronie w głębi widać dwa zamki,teraz to juz tylko dłuższy śrubokręt i przeciągać "dzyndzelki"(bardzo artystyczno-literackie określenie!) :-gwizd z widocznymi kawałeczkami linki i zamki się otwierają.

kurak22

  • Gość
Odp: zerwana linka przedniej klapy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2016, 11:41:13 am »
co w przypadku gdy wydaje mi się że linka obluzowała mi się na uchwycie w kabinie? lata sobie swobodnie  :-zly

Bedek

  • Gość
Odp: zerwana linka przedniej klapy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2016, 19:27:21 pm »
W kabinie to zawsze możesz sprawdzić - trzeba tam zanurkować ale dojście jest i linkę widać a jak obluzowała sie pod maską to opis masz wyżej.

kurak22

  • Gość
Odp: zerwana linka przedniej klapy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2016, 11:45:13 am »
dobra po odciągnięciu uchwytu widać że oberwała się końcówka trzymająca linkę. Wie ktoś jak bez uszkodzeń zdemontować osłonę tego uchwytu?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: zerwana linka przedniej klapy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2016, 21:24:05 pm »
Plastiki w okolo musisz zdemontowac i bedziesz mial dostep
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

kurak22

  • Gość
Odp: zerwana linka przedniej klapy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2016, 09:24:25 am »
na przyszłość, próg zdejmujemy do góry. a osłonę otwierania klapy wyciągamy w stronę tyłu.