Autor Wątek: Żarówki wyświetlacza panelu klimatyzacji - X308  (Przeczytany 3234 razy)

brys

  • Gość
Żarówki wyświetlacza panelu klimatyzacji - X308
« dnia: Styczeń 09, 2016, 14:15:48 pm »
Witam,

W ostatnim czasie niestety przepaliła mi się żarówka wyświetlacza temperatury na panelu klimatyzacji.
 

Według tego, co dałem radę wyszukać, jej numer to: JLM11965, ma niebieską gumkę (chociaż kolor podświetlenia wyświetlacza to zielony!) i jest to żarówka, a nie dioda.


Z tego co się zorientowałem, żarówka ta występuje tylko w ogryginale i koszt jednej sztuki to 30zł! I tu moje pierwsze pytanie - czy wiecie może, czy można gdzieś dostać identyczne zamienniki? Wystarczy sama żarówka, oprawka i gumka są w porządku. Nie myślcie, że chcę robić druciarnię z X308, ale zapłacenie 30zł za  malutką żaróweczkę wydaje mi się najzwyczajniejszym brakiem szacunku do pieniędzy. Co nie zmienia faktu, że jeśli zamiennika brak, to jeszcze dziś zamówię oryginał :P

Mam jeszcze drugie pytanko. Chcąc się upewnić, że przepalona jest żarówka, a nie coś innego, zamieniłem obie żarówki miejscami i podłączyłem. Efekt? Nie świeci żadna. Po zdjęciu gumek faktycznie widać przepalone druciki. I teraz moje pytanie (a z elektroniki/elektryki jestem wybitnie słaby) - czy mogłem coś 'skopać' zamieniając żarówki miejscami lub wkręcając je w panel nie tak jak trzeba, co spowodowało spalenie drugiej? Wedle mojej wiedzy, to nie powinno mieć nic do rzeczy, bo przecież żarówkę można podłączać dowolnymi biegunami do + i -. Pytam, bo szkoda by mi było przez własną głupotę przepalić dwie nowe żarówki za 60zł ::)

Pozdrawiam

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Żarówki wyświetlacza panelu klimatyzacji - X308
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2016, 15:37:15 pm »
Sa do kupna takie. Identyko w volvo mialem. Postaram sie wieczorem napisać ich oznaczenie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Żarówki wyświetlacza panelu klimatyzacji - X308
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2016, 17:01:32 pm »
Ja też kupiłem 2 szt. w ASO Volvo, zapłaciłem 30 albo 35 zł. Jeśli gumka jest ok to kup za góra 50 groszy podobną żaróweczkę, wkładasz ją do plastikowej podstawki i zakładasz kapturek bez żadnego lutowania.

Największym problemem jest niebieski kapturek, który łatwo zniszczyć podczas zdejmowania i to on odpowiada za zielony kolor z zwykłą żarówką.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Żarówki wyświetlacza panelu klimatyzacji - X308
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2016, 17:33:40 pm »
Ledowa to oznaczenie R3. Z tego co czytałem ludzie matowia szkielko albo swiatlo sie rozpraszalo bo inaczej bedzie walic punktowo
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

brys

  • Gość
Odp: Żarówki wyświetlacza panelu klimatyzacji - X308
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2016, 19:11:54 pm »
Zacząłem szukać i zgłupiałem już całkowicie ??????
Oto pomiary zaczerpnięte z konkurencyjnego forum, prawa autorskie: tcic :

Cytuj
Panel sterowania (ogrzewanie foteli, światła awaryjne)   
1   kolor   niebieska   LNA5180DA   
Średnica   3,5   
Długość   7   
ilość   5   
uwaga   65 mA   

2   kolor   biała   LNA5180EA   
Średnica   3,5   
Długość   7   
ilosć   1   
uwaga   65 mA   

Panel Klimy   
1   kolor   niebieska   JLM11965   DUŻA   LCD
Średnica   4,2   
Długość   10   
ilosć   2   
uwaga   >65mA   

2   kolor   niebieska   JLM20308   Średnia   
Średnica   3,8   
Długość   8   
ilosć   7   
uwaga   ok. 65mA   

3   kolor   zielona   JLM20309   Średnia   TEMP <>
Średnica   3,8   
Długość   8   
ilosć   1   
uwaga   ok. 65mA

W takim razie już nie wiem, czy kupować żarówki T3, T4, T4.2 czy może T1.25? Chyba trzeba będzie jednak kupić oryginały, bo myśląc o zamiennikach miałem na myśli żaróweczki takie same, a nie podobne, które mogą się okazać za małe/za duże.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Żarówki wyświetlacza panelu klimatyzacji - X308
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2016, 21:27:10 pm »
Skoro masz wymiary to smialo mozna dobrać. Sa sklepy internetowe które maja takie żaroweczki
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

brys

  • Gość
Odp: Żarówki wyświetlacza panelu klimatyzacji - X308
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2016, 11:18:37 am »
Witam,

No tak, ale wymiary mierzył ktoś, a nie ja. Niestety do środy muszę mieć inne części, więc przy okazji musiałem już domówić te żaróweczki, bo oszczędzę 15zł na żarówce, ale drugi kurier będzie kosztował więcej, jeśli będę musiał składać kolejne zamówienie. ALE żeby nie było - dziś mam zamiar kupić suwmiarkę elektroniczną, a w najbliższych dniach dokładnie zmierzę te żarówki i wstawię tu w 100% pewne wymiary wraz z nazwą typu żarówki, który trzeba kupić. Przepaliła mi się też żarówka od przycisku tempomatu - także postaram się ją zmierzyć i określić katalogowy typ zamiennika ;)

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Żarówki wyświetlacza panelu klimatyzacji - X308
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2016, 11:57:16 am »
A nie masz w okolicy jakiegoś dobrego sklepu dla elektroników, lub z artykułami motoryzacyjnymi ? Bierzesz przepaloną żaróweczkę i na tej podstawie dobierasz nową. Kiedyś żarówkę do 3 światła stop i niebieskie kapturki kupiłem w galerii handlowej na stoisku z alkomatami i innym badziew do aut.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.017
Odp: Żarówki wyświetlacza panelu klimatyzacji - X308
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2016, 08:58:10 am »
W wyszukiwarce ebayowej wpiszcie : 351601767267

10 ledow za ~20 zlotych. Sam chetnie wezme sprobowac tylko pytanie, niebieskie czy zielone? :)