Autor Wątek: X308 Montaz Ksenonow  (Przeczytany 3051 razy)

mlodzieniaszek

  • Gość
X308 Montaz Ksenonow
« dnia: Grudzień 24, 2015, 20:55:06 pm »

Witam

Mam zapytanie odnosnie czy ktokolwiek montowal xenony w swoim x308 -potrzebny jest adapter aby mozna w miejsce zarowki wmontowac palnik xenonowy no i tu rodzi sie problem skad zdobyc takowy adapterek?

sonix001

  • Gość
Odp: X308 Montaz Ksenonow
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2015, 07:44:53 am »
Ja mam zamontowany zestaw xenon w swoim x308  przetwornice Canbus cyfrowe slim barwa 4300 co do adaptera to  też szukałem  ale  nie znalazłem montaż prymitywny prosty na opasce i wszystko ok  :)

http://pokazywarka.pl/40xm7d/

mlodzieniaszek

  • Gość
Odp: X308 Montaz Ksenonow
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2015, 09:24:53 am »


No opaski opaskami ale co z prawidlowym ustawieniem swiatel -czy tak zamontowane palniki sa stabilnie i prawidlowo osadzone w gniezdzie zarowki??

sonix001

  • Gość
Odp: X308 Montaz Ksenonow
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 25, 2015, 11:52:26 am »
tak wszystko jest prawidłowo i sztywno zamontowane światła ustawione na diagnostyce

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 484
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: X308 Montaz Ksenonow
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 25, 2015, 12:50:54 pm »
Hej,
A co z homologacją, corocznymi przeglądami, policją ?
Co zrobisz jeśli nie daj Panie zdarzy się jakaś kolizja i ktoś zarzuci Ci że go oślepiałeś tymi światłami - prawdopodobnie stajesz się winny kolizji.
Kiedyś chciałem kupić Chryslera Concorde, auto tylko na rynek amerykański czyli w praktyce zupełny brak homologowanych świateł.
Pytałem o to na policji, na kilku stacjach diagnostycznych i w PZU. Może źle trafiłem ale wszędzie odpowiedź była ta sama : brak homologacji=potencjalne kłopoty, a uzyskanie homologacji ( np. dla świateł proponowanych przez specjalistyczne firmy przerabiające lampy ) to długa i kosztowna droga. Zadzwoń do swojego ubezpieczyciela a najlepiej napisz - może coś się zmieniło przez 2 lata.
A i żeby było jasne - sam bym chętnie założył ksenony do mojego kocura :)
Piotr

sonix001

  • Gość
Odp: X308 Montaz Ksenonow
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 25, 2015, 13:19:42 pm »
No tak musi być homologacja, auto poziomowanie  i spryskiwacze a co do przeglądów to nie miałem jeszcze z tym problemu :) lepiej jest jak  xenon założony  do lampy z soczewką ;)

mlodzieniaszek

  • Gość
Odp: X308 Montaz Ksenonow
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2015, 15:26:13 pm »

Moglbys zrobic fotke samego montazu palnikow jak tego dokonales ?

Jezeli o mnie chodzi to tu gdzie jestem niema czegos takiego jak przeglady techniczne -tutaj wystarczy ze auto przechodzi tzw emission test czyli wszystkie uklady odpowiedzialne za prawidlowe spalanie ,dawkowanie itp sa w porzadku czyli zero check engine.od auta moga kola odpadac ale jak niema check engine ligt on to wedle prawa auto jest dopuszczone do ruchu.na poczatku mieszkalem w miasteczku gdzie mieszka wiele osob z meksyku i jakie bylo moje zdziwienie gdy w ciagu dnia widywalem auta jezdzace bez przednich lamp i zderzakow ktorych policja nie zatrzymywala bo akurat wtedy swiatla nie byly potrzebne kiedy jechali.

brys

  • Gość
Odp: X308 Montaz Ksenonow
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 25, 2015, 19:34:17 pm »
Ja od siebie dodam, że jeśli wam zależy na polepszeniu widoczności z auta, to faktycznie zostaje montaż ksenonów. Jakie są nieodwołalne wymagania w Polsce:
-system czyszczenia - spryskiwacz lub wycieraczka + spryskiwacz
-samopoziomowanie
-homologacja na kloszu
Akurat spryskiwacze występowały w X308, więc tu nie problem. Zestaw do samopoziomowania można kupić w sklepie hidretrofit, tam też można kupić przyklejane od środka naklejki homologacyjne na klosze lamp.

Jeśli natomiast kogoś widoczność zadowala, a chodzi mu o odświeżenie wyglądu samochodu, to polecam zakupić żarówki Narva Range Power White. Co prawda nie mają homologacji drogowej, ale który normalny policjant wyjmuje żarówki i czyta napisy na wtyczkach. Natomiast barwa tej żarówki jest nie do odróżnienia od barwy ksenonów - mam je w dwóch samochodach i motocyklu - każdy kto widzi jest przekonany, że to ksenony ;)

sonix001

  • Gość
Odp: X308 Montaz Ksenonow
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 25, 2015, 20:40:29 pm »
A dzięki dobrze wiedzieć o takich żarówkach, kiedyś  kupiłem 2x h7 philipsa ale efekt  był średni  :)

brys

  • Gość
Odp: X308 Montaz Ksenonow
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 25, 2015, 20:46:32 pm »
Też już przerobiłem kilka typów żarówek H7 mających imitować ksenon, barwa klosza zawsze pięknie niebieska, a po zapaleniu zwykłe żółte światło. Kupisz Narva Range Power White i będziesz zadowolony ;)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: X308 Montaz Ksenonow
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 26, 2015, 20:58:32 pm »
Barwa barwa ale dobrze to droge oswietla? Pytam bo patrze iż cena rewelacyjna. Ja mam Phillips white vision i wnet są żółte mimo 3700K
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

brys

  • Gość
Odp: X308 Montaz Ksenonow
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 26, 2015, 22:11:39 pm »
Powiem tak - lepszej widoczności nie zauważyłem, ale gorszej też nie. Znajomy mówił, że u niego w Mercedesie W212 gorzej mu się jeździ w nocy. Ja różnicy nie widzę, więc latam na nich półtora roku już. tak to wygląda:

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: X308 Montaz Ksenonow
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 26, 2015, 23:31:13 pm »
No powiem Ci fajnie to wyglada
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

sonix001

  • Gość
Odp: X308 Montaz Ksenonow
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 27, 2015, 04:21:33 am »
efekt super ;)