Autor Wątek: PODGRZEWANIE FOTELI - nie grzeją po włączeniu  (Przeczytany 3150 razy)

Presco1

  • Gość
PODGRZEWANIE FOTELI - nie grzeją po włączeniu
« dnia: Wrzesień 25, 2012, 10:19:06 am »
Witam
idzie zima i czas przygotować sie do niej i minusowych temperatur . Jako , że posiadam skóry w samochodzie X-type to każdy posiadacz wie, jaki szok przezywa wsiadając do zimnego samochodu . Jak na złość podczas ostatniej zimy przestało działać podgrzewanie fotela . Lampki po włączeniu przycisku świecą się i można ustawić dwa poziomy temperatury natomiast nie grzeje mata grzewcza .Pytanie moje do znawców :
- czy mata może się przepalić i czy jest to element wymienny ?
- czy może gdzieś na łączeniach odczepił się kabelek , jak tak to gdzie go szukać ?
- gdzie szukać modułu grzewczego , który odpowiada za fotele , aby sprawdzić czy prąd dochodzi .

Bezpieczniki sprawdziłem i jest wszystko ok, więc przyczyna jest gdzie inndziej .

Dziękuje za pomoc ..

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI - nie grzeją po włączeniu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2013, 03:50:47 am »
mam ten sam problem...
Udało Ci się go rozwiązać?
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline MrKardashian89

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: PODGRZEWANIE FOTELI - nie grzeją po włączeniu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2016, 17:56:52 pm »
Witam ,
a gdzie znajduje się bezpiecznik lub przekaźnik od podgrzewania foteli, pod maską czy pod kierownicą?
U mnie z dnia na dzień przestały grzać fotele... nawet lampki się nie zaświecają , co może być tego przyczyną?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc z Waszej strony.

Odp. znalazłem na podstawie ks. serwisowej , co prawda w języku niemieckim ale dałem radę.
Dla osób mających podobny problem... Bezpiecznik Brązowy 7,5 A pod kolumną kierowniczą F77 ( trzeci rząd od dołu , druga pozycja od prawej strony ).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2016, 19:51:18 pm wysłana przez MrKardashian89 »
Damian'O