Autor Wątek: Dokręcenie luźnej kierownicy  (Przeczytany 1568 razy)

Seturo

  • Gość
Dokręcenie luźnej kierownicy
« dnia: Listopad 18, 2015, 18:39:26 pm »
Witam
Mam Jagusia z 2004 w 2.0d
i
jest problem, choć z informacji z forum wychodzi ze to bardzo banalne w naprawie..

Mam luźna kierownice, co przeszkadza.
Przejrzałem wątek:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,5529.0.html  z którego jasno wynikło, że mam wersje w której " airbag kierowcy jest mocowany na sprężynie w 3 zatrzaskach. Trzeba naciągnąć sprężynę z góry poduszki lub wypiąć z zatrzasków z tyłu kierownicy (3sztuki)."


Po odkręceniu plastikowych osłon kolumny i osłony tuż za kierownicą za chiny nie mogę odczepić poduszki by dostać się do śruby mocującej kierownicę.
Z pomocą lusterka widzę te 3 sztuki zatrzasków, lecz dojście do nich graniczy z cudem.A siłą do frontu nie mogę nic dokonać.
Gdzie popełniam błąd.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
Seturo

Offline tarnawianin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Dokręcenie luźnej kierownicy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2015, 16:41:01 pm »
Włóż płaski śrubokręt tam gdzie są te zatrzaski obróć o 90 stopni i gotowe lekko pociąg poduszkę żeby sie odchaczyło:)
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów...

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Dokręcenie luźnej kierownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2015, 19:28:24 pm »
to jest fotka poduchy po zdjęciu z kierownicy. Zobacz jak wygląda ta sprężyna która trzyma poduszkę na kierownicy. To jest ten biały drut wokół. On ma możliwość przesuwania się tylko na zewnątrz dlatego musisz śrubokręt tak wsadzić żeby był ten ruch na zewnątrz. Ja zrobiłem to w ten sposób że włożyłem płaski wkrętak i jedną ręką wykonywałem ruch o 90 stopni a drugą ręką z wyczuciem pociągałem za poduszkę. Da się to ogarnąć. Odłącz aku bo włącza się cały czas klakson:). Powodzenia

https://goo.gl/photos/bRrNzfyz5UEyEZjcA

Seturo

  • Gość
Odp: Dokręcenie luźnej kierownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2015, 21:07:01 pm »
I oto własnie chodziło. Wiedziałem, że na doświadczonych Jagusio_posiadaczy zawsze można liczyć.
Wszystko okazało się banalne. Faktycznie trzeba uważać na akumulator. A już myślałem ze cala kolumnę rozbiorę :-tylko


Dzięki
Pozdrawiam