Autor Wątek: 2.7 przybywa olej  (Przeczytany 10740 razy)

Offline victor89

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 06, 2016, 15:42:31 pm »
Drogi Piotrze jak czytam twoje wypociny to krew się we mnie gotuje ! Mówisz o zasadach przyjętych wśród ludzi?? to znaczy kogo ? idiotów z Brukseli?, którzy dostali w łapę od ludzi co na tym zbijają kokosy licząc potem za metalową puszkę z filtrem w środku od 4 do 7 tysięcy zł ??.
Badania wspomniane przez kolegę wyżej też gdzieś widziałem i potwierdzam to jest jak najbardziej racjonalne i logiczne nie trzeba być geniuszem żeby stwierdzić, że to jest prawdziwe. Kolega Dominik ciężko pracował na swojego kota i na jego utrzymanie, pieniądze z nieba ludziom nie spadają więc słusznie zdecydował się usunąć filtr za rozsądne pieniądze żeby uniknąć potem potwornych kosztów, ja nie widzę w tym nic złego. Wniosek jest taki, że Ty na prawdę łykasz propagandę unijną i wierzysz że to dla dobra ludzkości a oni strasznie się o nas martwią i to nie ma nic wspólnego z obkładaniem nas coraz to nowszymi normami i podatkami (oraz coraz bardziej awaryjnymi samochodami bo są eko). Czas wreszcie zrozumieć, że spaliny z samochodów to tylko ułamek procenta wśród wszystkich zanieczyszczeń bo logiczne jest, że większym problemem są śmieci i ich utylizacja i tym warto by się było zająć jeśli się chce czystego środowiska oraz czystego powietrza. Moja rada dla Ciebie kolego to: ZACZNIJ MYŚLEĆ SAMODZIELNIE I LOGICZNIE !! nie kieruj się zasadami narzucanymi przez ludzi, których celem jest zarabianie na nas! , wyłącz ten telewizor, zacznij czytać i interesować się czymś na własną rękę, wyciągaj wnioski i myśl wreszcie samodzielnie!. Jeśli Cię to pocieszy to wiedz, że ja też lada moment będę wywalał DPF, (kup sobie tylko maskę, żebyś przypadkiem się nie udławił moimi spalinami). Pozdrawiam.
Jaguar XFS 3.0d

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 06, 2016, 16:00:06 pm »
Miałem napisany eleborat na temat obalający Twoja, teorię całkowicie... ale z szacunku, ponieważ jesteś fajny gość, skasowałem, nieliczni zdążyli przeczytać, może również i Ty. Otóż pokrótce... wszystkie eko-śmieci są niezbyt eko jak trzeba je wyprodukować, i utylizować, psują się na potęgę, i naciągają tylko i wyłącznie kasę. Smog w Krakowie NIE BYŁ SPOWODOWANY PRZEZ SAMOCHODY, to bzdury. Cała eko-głupota związana z samochodami to kpiny, sam osobiście natychmiast zatykam EGR, bo dbam o swój silnik, a nie o jakieś niedźwiadki, sam tym oddycham, więc coś w tym jest... Najbardziej EKO jest moja beczka merc w123, bo jak ją teraz zakopię całą, to po kilkudziesięciu latach tylko grudka rudy z niej zostanie, a super eko systemy niestety nie, ich utylizacja wyzwala tony dymu, i śmieci, wszelkich filtrów toksycznych, itd itp, to nie jest do niczego potrzebne, efekt cieplarniany to paranoja, w którą wierzysz. Nie powinieneś brać na poważnie prawa, to nie jest świętość, tylko kretyńskie unijne zakazy, które na nic nie pozwalają. Poza unią są samochody, i ludzie, i wszystko świetnie sobie radzi, nie potrzeba nikomu cholernej ograniczonej Szwecji, na pewno nie samochodziarzom... Poczytaj Clarksona... dziwi mnie że masz tak anty eko i szybki samochód, jak jaguara... Apropos mnie, zawsze i wszędzie będę robił wszystko przeciw eko-świrom, jak Clarkson będę palił piecyk do patio 24h bo jest anty eko... I na koniec, przez kretynów ekoidiotów, Defender jest nielegalny, nagle po dziesiątkach lat zaczął zabijać na ulicach ludzi dzieci i zwierzątka... no ludzie!!!!!! wycinajcie PDF DPF EGR KAT!!! zatrujmy tych co zatruwają nam życie i samochody.

victor89 ujął bardzo czytelnie i dokładnie to co pominąłem.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2016, 16:27:51 pm wysłana przez Jedrzej »
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 06, 2016, 18:08:45 pm »
Z racji zawodu powiem kolejna rzecz. Stań kolego przy dieslu z DPF i obok tego bez DPF. Obok tego z dpf nie ustoisz dłużej niż minute bo smród aż szczypie w oczy. Owszem filtr ten hamuje cząstki sadzy (w głównej mierze) ale tak to dupa z jego dzialania. Dużo lepiej pod tym wzgledem wypadaja uklady z SCR
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Dominik_XF

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 06, 2016, 18:44:03 pm »
p123 szkoda , że nie byłeś taak pomocny zanim wywaliłem DPFa i nie pomogłeś rozwiązać mi problemu z przybywającym olejem. Tak z ciekawości co Ty byś zrobił na moim miejscu, fajnie jest pomagać po... Czekam na odpowiedź

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 06, 2016, 18:54:45 pm »
Ja bym zaczął od tego, że w trosce o środowisko nie kupiłbym nowoczesnego Diesla.

Również nie ma potrzeby wrzucania do jednego worka DPF, EGR i katalizatora.

Akurat wycinanie katalizatora w silniku benzynowym to zwykłe buractwo. Żadne oszczędności, a jednak katalizator troszkę pomaga.

Co do cząstek stałych - tak jak pisałem na początku. Jedyna obrona przed nimi to jeżdżenie benzyniakami. Niestety, ludziska rzucają się na Diesle jak muchy na g....w jakimś dziwnym przekonaniu, że to dobry wybór. Cóż, mamy wolność.

Przytaczanie Clarksona jako autorytetu w czymkolwiek...hm...wątpliwa koncepcja.

Problem z prawem jest taki, że jeśli będę przestrzegał tych przepisów, które uznam za dobre (w moim mniemaniu) a głupie są nie dla mnie to będziemy mieli dziki zachód. Więc raczej zamiast łamania prawa (bo głupie i napisane pod lobby) warto myśleć przed wyborem auta. Bo inaczej to trochę taki cynizm wymieszany z egocentryzmem wychodzi.

Bo dziś sąsiad cały dzień palił ognisko, a w nim wiaderka plastikowe po farbie. Cóż, uznał zapewne, że przepis o wywożeniu ich do punktu zbiórki to głupi przepis.

A temat wpływu samochodów na powietrze to oddzielna kwestia. Podobnie jak szkodliwość aut elektrycznych.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Hubert31

  • Gość
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 06, 2016, 18:59:55 pm »
Z innej beczki ale w temacie.....Jedzenie też nam wciskają eko....a "uwalane" jest taką chemią że komary padają w sąsiednim miescie od oparu....Teraz niby chemia do oprysków według "speców" od branży jest mniej szkodliwa itd....a za przeproszeniem chodowla na glebie nawożonej ..sorry za wyrażenie g....em jest bardziej szkodliwa....i tu jest powiązanie do obu tematów które chcę przekazać....DPF..To nic innego jak robienie ludzi w balona.....Tak samo jak wmawianie konsumentowi żeby nie kupował zieleniny chodowanej na gnoju bo jest bardziej szkodliwa...

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 06, 2016, 19:10:02 pm »
Przydałoby się jakieś poparcie swoich tez ;)

Na jakiej podstawie uważasz, że warzywo uprawiane na nawozie naturalnym jest zdrowsze od tego w technologii hydroponicznej?

Niedawno kilka osób zmarło po zeżarciu eko-ogórków ;) Świat nie jest czarno-biały.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Hubert31

  • Gość
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 06, 2016, 20:06:03 pm »
A może to były takie eko -ogórki jak ze mnie baletnica.....
Co do poparcia moich też....zapraszam do siebie....Chętnie wszystko wyjaśni Ci mój dziadek...ogrodnik/hodowca...praktyki ma 65 lat...plus jego praktyka poparta doświadczeniem jego ojca...No i do tego dorzucę zdanie i wypowiedz mojego ojca ...Wykładowca na Uinwerystecie Przyrodniczym w Lublinie....Możemy usiąść przy flaszcze i debatować

Nie myśl sobie że próbowałem Cię obrazić w jakiś sposób po prostu wiele czynników ma wpływ na wszystko....a jak sam dobrze wiesz...mało jest prawdziwych gospodarstw gdzie wszystko jest prawdziwie Eko...
Ale zaraz tutaj debatujemy o autach...więc powiem tak...Dla mnie DPF to nabijanie ludzi w butelkę ...tak samo jak świdrowanie wszystkich norm czystości w górę....Nie oszukujmy się ...już praktycznie nikt nie robi aut na lata....długie lata....Wszystko ma na celu skracanie żywota autka i drenowaniu kieszeni użytkownika....

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 06, 2016, 20:26:26 pm »
Afera z eko-ogórkami była w Niemczech kilka lat temu, dość głośna. Była kontrola na tej eko-farmie i wszystko było zgodnie ze sztuką a tu klops.

Absolutnie się nie obrażam, właśnie też zmierzam do tego, że jest tak dużo czynników, zmiennych, że trudno ocenić jednoznacznie wpływ czegoś na środowisko.

Tak, jak pisałem, współczesne diesle to zło i porażka. I stąd nie rozumiem ich popularności. DPF to próba zrobienia czegoś z cząstkami stałymi, kiedy okazało się, że troszkę ich jednak powstaje w procesie spalania. Myślę, że diesel brnie trochę w ślepą uliczkę.

A co do aut to mam akurat odwrotne przekonanie. Współczesne auta są niewspółmiernie trwalsze od dawniejszych. Przeciętne auto z lat 70. nie ma co marzyć o przebiegu, z jakim są sprzedawane w Niemczech 3-letnie Diesle (które po przekroczeniu Odry mają 160kkm).

Problemem jest to, że większość z nas kupuje auta używane. Producent produkuje auta pod kątem klienta salonu. Nie interesuje go fakt, że przy przebiegu 300kkm coś tam się wykrzaczy za 7k zł. To już nie problem serwisu ani pierwszego właściciela.

A nie można śmigać sobie spokojnie benzynowymi autami (tylko takie mam) bezstresowo, bezawaryjnie i bez napraw za 7k zł?  8)
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Hubert31

  • Gość
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 06, 2016, 21:42:04 pm »
Jednak i z trwałością jak już jesteśmy w temacie między nowe/stare bywa różnie...mamy modę wymuszoną normami spalin na małe silniki i wyżyłowane...ile to taka sokowirówka wytrzyma?....A proszę spojrzeć lata wstecz...cofnąć się choć by do początku lat 90-tych...Leksus...Model Ls...silnik V8....do dziś każdy użytkownik twierdzi że to było to..trafione i zrobionę zgodnie ze sztuką..Twałe jednostki napędowe...Małąaawaryjność...I do dziś te autka śmigają z przebiegami powyżej i 600 tyś....jeśli były tylko odpowiednio trakotwane pod względem nazwijmy to "dbania"...
Jednak mimo wszystko pozostanę przy tym że już nie produkuję aut o słusznej trwałości....
Chciaż....jak to się mawia "jak dbasz ...tak masz"...
Tak że szanuję Twoje zdanie....i nie twierdzę że jestem "omnibusem"....w końcu to formum...wymiana zdań wskazana
Pozdrawiam serdecznie....

Hubert31

  • Gość
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 06, 2016, 21:47:46 pm »
A co do "skręcania szafy" w aucie....ludzie są sami sobie winni...nikt nie patrzy ...no prawie nikt na faktyczny stan techniczny tylko na magiczne cyferki na liczniku.....

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 481
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 07, 2016, 10:46:00 am »
Czołem,
Widzę że temat przycichł - może to i lepiej ...
Ale odezwałem się tylko dla tego że ciekawi mnie zjawisko Victor89.
Otóż gawędzimy sobie tutaj całkiem miło z Dominikiem i kilkoma kolegami o DPF-ie aż tu nagle, nie wiadomo skąd pojawia się Victor i wylewa tu swoje kwasy pisząc delikatnie mówiąc obraźliwe teksty pod moim adresem, pisze niewiele o działaniu DPF-a, nie podaje żadnych konkretów ( ktoś coś mówił , gdzieś coś widział ) ale wspomina za to sporo o moich możliwościach intelektualnych i daje jakże cenne rady.
Chłopie, weź się ogarnij i nie zachowuj jak troglodyta.
Rozumiem, że chciałeś coś wnieść do dyskusji ale wyszło jak wyszło, rozumiem że mogły puścić Ci nerwy - cóż takie czasy, życie robi się nerwowe, ekologiczne jedzenie, GMO, są frustracje, wyłażą kompleksy... Ja to wszystko rozumiem i dlatego nie obrażam się bardzo, więcej, nie obrażam się nawet trochę, no fakt, poczułem się nieco dotknięty ale co tam. Szczerze mówiąc liczyłem na to, że jak już Ci ciśnienie opadnie to zachowasz się jak człowiek światły i bąkniesz jakieś : sorry, miałem ciężki dzień i trochę przesadziłem, albo coś w tym guście. Ja bym Ci wtedy rzekł : spoko Victor, tak bywa, w ramach przeprosin wrzuć jakiś link do tego co ostatnio przeczytałeś a co mogłoby pomóc mi myśleć samodzielnie i logicznie i w ogóle nie ma sprawy.
No ale nie wpadłeś na to ...
Miłej niedzieli, hej,
Piotr