Autor Wątek: X308 - awaria układu zapłonowego  (Przeczytany 1762 razy)

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
X308 - awaria układu zapłonowego
« dnia: Grudzień 09, 2015, 20:11:04 pm »
 Jakiś czas temu moje auto zaczęło dziwnie pracować na LPG, problemu szukałem w instalacji gazowej jednak problem pojawił się też podczas jazdy na benzynie. Na początek do wymiany poszły świece,poprawiła się praca silnika na benzynie na LPG w określonych okolicznościach poszarpywania zostały. Pojawiły się też zakłócenia pracy radia, obstawiam awarię cewki. Mechanik oglądał cewki, mierzył i nie znalazł żadnej usterki.

Jak można sprawdzić, która cewka jest do wymiany ? Na razie kupiłem 2 cewki, zamontuję je i będę sprawdzał czy jest poprawa ( do 4 razy sztuka ).

http://elta.elcome.co.uk/ecat/ViewPart.asp?p=DMB1151&i=30652&pt=75&cid=39016&cat=3
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: X308 - awaria układu zapłonowego
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2015, 20:27:59 pm »
Obejrzyj dokładnie porcelanke na swiecach,jeżeli na ktorejś jest ślad jak by po ołówku,tzn ze ta cewka ma przebicie,nie jest jednoznaczne że jak nie ma śladu to cewka dobra,ale jak znajdziesz taki ślad to na bank ta cewka ma przebicie

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 - awaria układu zapłonowego
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2015, 09:07:24 am »
 Dalej walczę z cewkami i jest już 1 sukces, prawdziwy fachowiec od LPG znalazł problematyczną cewkę, auto na gazie jeździ już bez szarpnięć i problemów. Jedyny problem który pozostał to delikatne zakłócenia sygnału radiowego, trochę mnie to denerwuje. Zastanawiam się czy odpowiedzialna jest za to jakaś inna cewka czy problem może leżeć w innym miejscu.

 I mam pytanie, czy ktoś wie gdzie mogę w Polsce kupić w rozsądnej cenie cewki numer OEM LCA1510AB, najlepiej LUCAS DMB1151 bo takie 2 już mam. Zastanawiam się czy po prostu nie wymienić pozostałych 6, a w polskich sklepach znalazłem tylko w cenie około 400 zł za sztukę albo na zamówienie bez podanej ceny.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: X308 - awaria układu zapłonowego
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2015, 10:18:12 am »
Raczej duzo taniej nie znajdziesz kolego :/
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 - awaria układu zapłonowego
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2015, 11:46:51 am »
Kupiłem 2 szt. Lucas po 150 zł na eBay.uk , jak brat będzie leciał do Polski to znowu kupię i mi przy okazji przywiezie bo dostawa w UK jest za darmo a do Polski 60 zł.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline konik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: X308 - awaria układu zapłonowego
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2015, 17:07:48 pm »
- pozdrawiam Julian

X306