Autor Wątek: Gwiazdka przy lewarku zmiany biegów. Zablokowany.  (Przeczytany 1851 razy)

1szyman

  • Gość
Gwiazdka przy lewarku zmiany biegów. Zablokowany.
« dnia: Październik 27, 2015, 05:53:58 am »
Jaguar xj 300 4.0 1995r
Otóż właśnie się przekonałem po co to ustrojstwo .  :-tylko możne nie tylko ale w nim się dowiedziałem z konieczności.
Jag nagle zgasł  ?????? po odpaleniu nie mogłem zmienić biegu i wyciągnąć kluczyka  ?????? a to nie mój pierwszy automat(Mercedes,Pontiac,Blazer i inne) nigdy żaden takiego numeru nie zrobił!! Pomijając .......... w takiej sytuacji  w moim przypadku i podobnych wykręcamy tą dziwną gwiazdkę(ja wykręciłem monetą) i czymś cienkim (długopis,ołówek,śrubokręt..., )wciskamy blokadę,zabezpieczenie i jazda dalej możliwa :-V . Przyczyna dlaczego tak się stało możne być wiele.Tak było w moim przypadku .
Pozdrawiam.

Donkihot

  • Gość
Odp: Gwiazdka przy lewarku zmiany biegów. Zablokowany.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2015, 08:16:32 am »
Mam nadzieję że mi się to nigdy nie zdarzy, ale dzięki za opis bo nie wiedziałem że istnieje taki myk.  :-clap

Offline PiotrK-g

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: Gwiazdka przy lewarku zmiany biegów. Zablokowany.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2015, 11:29:54 am »
Witaj na forum 1szyman. Następnym razem zanim zaczniesz coś rozbierać to rozpocznij od najprostszych rzeczy. Odepnij klemy z aku zewrzyj je i ponownie podłącz do aku. Czasami komp wariuje. Pomaga.

1szyman

  • Gość
Odp: Gwiazdka przy lewarku zmiany biegów. Zablokowany.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2015, 18:56:50 pm »
Wykręcenie "gwiazdki"i odblokowanie  jest o wiele wiele prostszym zabiegiem niż reset .
Pozdrawiam. 

Offline demon206sw

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Gwiazdka przy lewarku zmiany biegów. Zablokowany.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2015, 23:22:01 pm »
Sprawdź stycznik hamulca czy działa poprawnie...

Offline PiotrK-g

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: Gwiazdka przy lewarku zmiany biegów. Zablokowany.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2015, 14:05:32 pm »
Wykręcenie "gwiazdki"i odblokowanie  jest o wiele wiele prostszym zabiegiem niż reset .
Pozdrawiam. 

Nie będę się sprzeczał co jest bardziej proste ;) najważniejsze, że jeździ. Czy znalazłeś przyczynę?