Autor Wątek: Pytanie odnośnie świec zapłonowych  (Przeczytany 4651 razy)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Pytanie odnośnie świec zapłonowych
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2015, 12:02:00 pm »
Niunia niestety żaden, nawet diagnoskop do Jaga nie pokaże wprost czy to świeca czy to cewka. Komputer określa to wtedy jako wypadanie zapłonu na danym garnuszku
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

cyberda

  • Gość
Odp: Pytanie odnośnie świec zapłonowych
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 02, 2015, 12:37:18 pm »
I taka informacja wystarczy - jak wiesz na którym garnku to diagnozujesz już dalej, ale masz ograniczenie do konkretnego cylindra więc wiesz gdzie zmierzyć kompresję, podmienić cewkę czy profilaktycznie podmienić świecę. Żadne urządzenie diagnostyczne nie zastąpi serwisanta i samo nie naprawi auta.

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Pytanie odnośnie świec zapłonowych
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 02, 2015, 23:32:51 pm »
Uwagi kolegow driva3rrrr i cyberdy sklaniaja mnie do nastepujacej polityki w sprawie swiec
Sondazowo - wyjme najlatwiej dostepna swiece i postaram sie ustalic jakiego jest typu:
zwykla niklowa, platynowa czy irydowa. Obejrze jej stan i zmierze "luz" na elektrodzie.
Jesli swiece sa zwykle i zuzyte w duzym stopniu - to zaloze wtedy platynowe ktore pozwalaja
na przebieg 90 000 mil - ktorych ja napewno na tym kocie sam nie zrobie do konca swojego zywota.
Jesli sa platynowe - to je zostawie in situ - bo kociak moj nie przejechal jeszcze 100 000 kms.
Lenistwo nie pozwala mi sprawdzic ile dokladnie wchodzi metrow na jedna mile - pifologicznie
przyjmuje ze to 1800.  Wiec platynowe powinny wystarczyc do przebiegu okolo 162 000 kms.
Daleko mi do niego - wiec cool!
Za nie zmienianiem profilaktycznym swiec przemawia rowniez fakt ze niesprawnosc jednej nie kompromituje jazdy dalej w trybie awaryjnym.

Czy szanowni koledzy podzielaja moj poglad w tej kwestii?           :-tylko


Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Pytanie odnośnie świec zapłonowych
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 03, 2015, 00:55:10 am »
niunia, weź mi pożycz trochę czasu, co???
Ty jesteś jakiś nawiedzony z tym autem...
Zostaw go lepiej w spokoju, bo zepsujesz w końcu z tej nadgorliwości i wtedy to będziesz miał kłopot na własne życzenie.

2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Pytanie odnośnie świec zapłonowych
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 03, 2015, 02:41:58 am »
Ja  generalnie starałem się nie  komentować, ale  niunia  ma  dziwny nick ,dziwnie  gada, wplata jakieś staropolskie /angielskie  zapożyczenia, samochodem wprawdzie nie jeździ ale za to naprawia nie wiedzieć po co...
Zamiast rozpisywać się  na  forum proponuje wziąć klucz 7 i odkręcić obudowę  filtra , później wkrętakiem wkręty na  wyżej wymienionej obudowie. Nastepnie  klucz 8mm  i juz  mozna  wyciagnąć cewke pod  którą jest świeca. Napisanie  tego zajeło mi więcej czasu niż faktyczne zrobienie. Czasem chyba  lepsza  praktyka  niż teoretyzowanie  na  papierze...
 Co do samych świec to "Jaguarowskie" to nic  innego niż NGK TR6AP-13E  Ja  osobiście  po kilkukrotnym sparzeniu się NGK juz  do samochodu nie  wsadzę - jakies  pekniecia  porcelanek , przerywania itp  Polecam Bosch irydowo platynowe HR7KI332S  które  maja mocną iskrę i nadają sie  tez  do LPG

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Pytanie odnośnie świec zapłonowych
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 03, 2015, 10:02:33 am »
Czepiliście się panowie ;). Każdy robi to na co ma ochotę, umiejętności i czas. Niunia aczkolwiek zgodzę się w tej kwestii, żebyś nic tam nie wykręcał i szukał problemu na siłę :)

Stan wizualny świecy niestety nie powie Ci ile jeszcze ona wytrzyma. Ot prosty przykład - Bosch w swoich irydowych świecach poleca je wymieniać co 30 tys km (czyli albo sie zabezpieczają albo tak są mniej wiecej obliczone). Zrobiłem na nich swego czasu blisko 40 tys i NIC. Podejrzewam, że obecny właściciel auta dalej na nich jeździ
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Pytanie odnośnie świec zapłonowych
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 03, 2015, 17:08:35 pm »
niunia, weź mi pożycz trochę czasu, co???
Ty jesteś jakiś nawiedzony z tym autem...
Zostaw go lepiej w spokoju, bo zepsujesz w końcu z tej nadgorliwości i wtedy to będziesz miał kłopot na własne życzenie.

Spoko - jak bedziesz w moim wieku to i czasu bedziesz mial wiecej.
Swojego Ci nie pozycze - bo ciagle mi go brak.

Nawiedzony to ja moze jestem - ale Tys heretyk - bo majac Jaguara zezujesz na Lexusa... :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2015, 17:30:22 pm wysłana przez Choina »

cyberda

  • Gość
Odp: Pytanie odnośnie świec zapłonowych
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 03, 2015, 20:32:58 pm »
Panowie  każdy w swoim czasie, w swoim aucie i za swoje pieniądze może robić co mu się zechce - a zebranym doświadczeniem może zawsze się w przyszłości podzielić z innymi więc wszystko ma jakiś sens.

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Pytanie odnośnie świec zapłonowych
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 03, 2015, 22:23:02 pm »
...zgodnie z poleceniem drajwa nic nie bede wykrecal... a kase zachowam na jakies
pobozne cele.
Wszystkim kolegom dziekuje za otrzymane rady i wskazowki.     :-tylko