Autor Wątek: Skrzynia dziwne objawy  (Przeczytany 2180 razy)

Arkus2

  • Gość
Skrzynia dziwne objawy
« dnia: Wrzesień 16, 2015, 16:16:59 pm »
Witam
Mój jaguar zdycha
Pierwsze zaświecił się Gearbox fault ale chwilę z tym jeździłem bo przy zapalaniu nie było błędu tylko zaświecał się dopiero tak po czterech km. zrobiłem może 100 km z tym komunikatem.
A teraz skrzynia albo raczej konwerter żęzi tj w każdym położeniu lewarka po odpaleniu słychać, źe coś źęzi, jednostajny dźwięk zmieniająćy się na trochę wyższy po podaniu gazu. Samochód po kilku zmianach biegów traci napęd i nie ma biegów ale za to przestaje źęzić  :).
Ten dzwięk wydobywa się tam gdzie jest konwerter. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu tak po około 15s napęd znowu jest ale znowu źęzi  :'(. Co to może być? Obstawiałbym konwerter ale źeziło by cały czas a zgaszenie silnika na tak krótki okres nic by nie dało. Może ktoś połączy te moje objawy i ma jakiś na to pomysł? Zabierać się za konwerter czy skrzynia.
Pozdrawiam
Arkus
 

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Skrzynia dziwne objawy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2015, 16:47:39 pm »
Na początek polecam podłączyć kompa. Niestety śmierdoli tak jak mówisz konwerterem. Chwilę po zapaleniu ładuje ciśnienie oliwy, po czasie spada i tak jak mówisz dochodzi do braku napędu praktycznie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Arkus2

  • Gość
Odp: Skrzynia dziwne objawy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2015, 11:32:21 am »
Witam!
Konwerter wymieniony, objawy częściowo zniknęły tj. konwerter już nie rzęzi (został zregenerowany) a samochód jeździ bez zmian. Tj jak jest zimny to ujedzie 1 do 2 km i wtedy straci napęd. Po zgaszeniu i odczekaniu kilkudziesięciu sekund  napęd powraca na kolejne 1-2 km. Ale im cieplejszy to dystans się skraca. Mechanik sugeruje teraz, że to może jakiś czujnik. Ma ktoś jakiś pomysł - jaki to czujnik albo coś innego, jeszcze się łudzę, że to jakaś głupota.
Pozdrawiam 

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Skrzynia dziwne objawy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2015, 12:51:35 pm »
Elektrozawory sprawdzone byly?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Arkus2

  • Gość
Odp: Skrzynia dziwne objawy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2015, 13:18:10 pm »
Nie, jak sprawdzić, czym?  
I tak sobie myślę, że skoro samochód nie chce jechać na żadnym biegu ani na wstecznym to musi być to elektrozawór jakiś główny. Nie widziałem tej skrzyni bez miski i mam pytanie czy jest dostęp do tych elektrozaworów od dołu i który to może być ten główny - i czy wszystkie są takie same? Może by zaryzykować i wymienić jeden główny?      

Jeszcze jedno, zauważyłem w jednym sklepie taką część - regulator ciśnienia pompy - i też by mi to pasowało - co wy na to? 
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2015, 14:40:14 pm wysłana przez Arkus2 »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Skrzynia dziwne objawy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2015, 15:17:37 pm »
A też może być. A robiona była diagnostyka komputerowa skrzyni?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Arkus2

  • Gość
Odp: Skrzynia dziwne objawy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2015, 17:50:09 pm »
Nie, nie była, dzwoniłem dzisiaj do jednego i da mi znać jutro czy ma program do skrzyni.
A jak sprawdzić elektrozawory, już wiem gdzie są i ja wyglądają tylko jak je sprawdzić domyślam się że miernikiem tylko jak? 
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2015, 19:08:46 pm wysłana przez Arkus2 »

Arkus2

  • Gość
Odp: Skrzynia dziwne objawy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2015, 15:03:09 pm »
No i jestem po odczytach błędów a właściwie po próbie ich odczytania bo system się nie połączył. Gość próbował głównie na CDIF3 ale też na innych i nic, silnik owszem widział ale nie skrzynie.
Próbował na różne sposoby zgodnie z opisem jaki podał filar12 w innym wątku jaki ja również założyłem, że niby trzeba zgasić  i nie przekręcać kluczyka do końca na off - bo tak się nie da.
Dodatkowo w momencie przekręcania kluczyka na sekundę wyskakuje w dwóch linijkach na całej długości tekst ERRORERRORERROR.....    a wcześniej tego nie było.
Zostaje mi laweta i chyba zgniatarka albo 80km na lawecie do serwisu.   
 

skyludwik

  • Gość
Odp: Skrzynia dziwne objawy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2015, 16:55:10 pm »
Wydaje mi się, że tylko ori sprzęt połączy się ze skrzynią... Przynajmniej w przedlifcie.