Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

DZIWNY PROBLEM

(1/2) > >>

DB_36:
Witam, ostatnio jadąc autem usłyszałem cholernie głośny dźwięk wydobywający się z pod maski, po kilku sekundach ustał, potem znowu dał o sobie znać gdy stałem na światłach. Po zgaszeniu silnika dźwięk nie ustał, wtedy zorientowałem się że samochód chce samoczynnie odpalić (jakbym kręcił rozrusznikiem)  W czasie jazdy usłyszałem "prztykanie" pod schowkiem pasażera, po czym chwilowe dźwięki pojawiały się na przemian, wraz z tym odgłosami pochodzącymi spod schowka. W czym może tkwić problem? Dodam że komputer nie pokazuje błędów, żaden bezpiecznik nie jest spalony. Proszę o pomoc.

sebek1111:
Nie bardzo rozumiem? Uruchamia sie samoczynnie rozrusznik?  Ktory rok auta?

Jedrzej:
jedyne co mi dochodzi na szybko, to to że kabel sterowania rozrusznikiem, przytarł się do zasilającego, czyli gdzieś dotyka plus do sterowania, przekaźnik może też być, do niego też idzie przewód sterujący, ze stacyjki

Driv3rrrr:
Albo zwarcie w przekaźniku

Jedrzej:
myślisz że przekaźnik tak sam z siebie? to tak samo jak by same miały sklejac styki automatu w rozruszniku... myślę że musi dostac impuls... mało prawdopodobne żeby sprężynka zworki w przekaźniku zawiodła, i cofało mimo to zworkę w większości przypadków... jest to dziwna usterka, może to łomot wiatraków,jakiś śmieć tam wpadł, i trzepie. Wiatraki przecież pracują własnym życiem, niezależnie od silnika...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej