Autor Wątek: Pytanie za 100 punktów...!  (Przeczytany 4081 razy)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Pytanie za 100 punktów...!
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 17, 2015, 00:05:36 am »
Krzysiu myślę, że głównie chodzi o aspekt piniężny. Zoba Skoda czy Mitasubiszi (więcej niżej) sprzedają auta z gotowym LPG. Volvo swego czasu wypuszczało auta z CNG a układ był ogarnięty już na poziomie fabryki. Wszystko składane w Szwecji. Co pogrzebało pomysł aby to dalej stosować?? Mała sprzedaż.
Zresztą zobacz gdzie jest najwięcej fur z LPG. Włochy i Polska. Więc żadnej firmie nie opyla się kombinować, wywalać hajsu na ogarnięcie instalki w furze i wypuścić ją tylko na powiedzmy 8 krajów UE gdzie jest największa sieć stacji i podaż LPG. Do tego doszły nam teraz układy wtryskowe bezpośrednie w benzyniakach. Jak jeszcze TSI/TFSI wieśwagena jest w miare już ogarnięte tak do reszty prawie nie ma nic.
Czyli to koncern musiałby wycudować taki system aby to działało na LPG i PB. Czemu tego nie zrobią?? PINIUNDZ zbyt duży aby zaprojektować do oczekiwanego zysku

Co do skody i mitsu - to już jest na zasadzie, szukania warsztatu, podpisania umowy i wsio. Kumpel tak robi. Mitsu mu podstawia fury do zagazowania.
No i dodajmy fakt, ze w każdym kraju UE nie wolno wjechac do garażu podziemnego mając LPG.
Tak ja to widze :)
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Donkihot

  • Gość
Odp: Pytanie za 100 punktów...!
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 17, 2015, 06:50:13 am »
Nie wiem czy od montażu w fabrykach, czy jest dokładany już w Polsce. Najważniejsze że te samochody mają gwarancję producenta:
http://superauto24.se.pl/nowosci/fabryczna-instalacja-lpg-w-autach-ceny-nowych-samochodow-z-gazem-lista-modeli-zdjecia_246647.html
http://www.auto-swiat.pl/lpg/nowe-samochody-z-lpg-przeglad-rynku/jy1ev
Powiem więcej, LPG jest już montowany do silników Diesla i bodajże od 2017r. wszystkie nowe ciężarówki sprzedawane w UE będą musiały być wyposażone w LPG (taka dyrektywa)
Panowie wynika z tego że, wszyscy którzy twierdzą że LPG jest dobre do zapalniczek albo kuchenek pieprzą jakiś zasłyszany frazes bo nie mają pojęcia jak działa silnik w ich samochodzie. Ich wiedza ogranicza się do: "tam te tłoki się poruszają bo benzyna się spala"
A tak na prawdę to kto wymyślił żeby do silnika tłokowego lać benzynę czy olej napędowy? przecież silniki tłokowe powstały z myślą o napędzaniu ich parą wodną  :-nuts

brys

  • Gość
Odp: Pytanie za 100 punktów...!
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 17, 2015, 19:44:28 pm »
Wiele aut ma fabrycznie montowane instalacje gazowe. Czemu nie wszystkie? Po przeanalizowaniu powodów może być wiele:
1. Coraz więcej producentów (np. Mercedes czy VAG) wprowadza do swoich podstawowych modeli wtrysk bezpośredni. Instalacje gazowe nie są jeszcze mocno rozwinięte w tym temacie, są droższe, wymagają dotryskiwania benzyny itd.
2. Większość nowych samochodów jest sprzedawana z silnikami o śmiesznych pojemnościach rzędu 1.6, tak więc oferowanie do nich instalacji gazowych ma średni sens, dlatego robią to tylko tanie marki typu Skoda, bo skoro kupujący kupuje właśnie Skodę (auto budżetowe, jedne z najtańszych normalnych samochodów) to okej, pomimo śmiesznej pojemności silnika może też zechcieć oszczędzić na paliwie i dopłaci do tego fabrycznego LPG.
3. Gaz ma największy sens w silnikach o dużych pojemnościach. Ale z kolei te silniki są montowane głównie w samochodach drogich w zakupie (Mercedesy E500, S500). Skoro ktoś wykłada po 400k zł na samochód, nawet w leasingu, to koszt jazdy na benzynie w porównaniu do jazdy na gazie naprawdę jest najmniejszym problemem chociażby przy utracie wartości danego auta.
4. Producentom zdecydowanie bardziej na rękę jest lansować modę na hybrydy, bo po prostu więcej na tym zarobią - najpierw wynajmowanie akumulatorów kupującym samochody, a po wygaśnięciu gwarancji brak nieautoryzowanych serwisów zajmujących się naprawami systemów hybrydowych.

Ja mam gaz w X308 i po prawie dwóch latach nie żałuję jego założenia. Czasem gdy samochód denerwuje mnie kolejną kosztowną awarią czy wymianą eksploatacyjną, to pocieszam się, że 'chociaż jeżdżę za tyle co dieslem'..  ;)

Donkihot

  • Gość
Odp: Pytanie za 100 punktów...!
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 20, 2015, 08:34:36 am »
Wielka szkoda, że temat "umarł" miałem nadzieję że odezwie się jeszcze ktoś z przekonaniami w stylu "gaz to tylko do zapalniczek" ja mam Zippo i jest na benzynę  :-gwizd. Myślałem że będę miał z kim porozmawiać o np. silnikach parowych.
No ale przecież to forum o Jaguarach, a nie o lokomotywach.  ::)
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2015, 08:43:41 am wysłana przez Donkihot »

Offline Kima

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • NocnaSzkołaJazdyJagiem
Odp: Pytanie za 100 punktów...!
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 20, 2015, 10:45:32 am »
PANOWIE!!! Jestem w tym klubie jakis miesiąc ponad i na prawde nie spodziewałem sie tylu pomocnych dłoni.. :D Nigdy nie byłem na żadnym zlocie.. podejrzewam że brakło by czystej bo lała ny się wiadrami, osobiście zadbał bym o to bo uwielbiam integrację .. no i dzięki za fachowe rady  HEJA..  A co do gazu.. hmm.. po roku się zastanowie narazie 95 w dobrej cenie :) pozdro...

A jeszcze jedno pytanko , ktoś może jest z Podkarpacia i sie orientuje gdzie mogę założyć fachowo instalację LPG..? PZDR
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2015, 11:11:00 am wysłana przez Choina »

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Pytanie za 100 punktów...!
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 26, 2015, 16:01:59 pm »
Jezdzilem kilka lat bez gazu, teraz juz na LPG. Najwieksza zmiana to to ze teraz jadac 400km nawet przez mysl mi nie przejdzie sprawa paliwa, wczesniej to zawsze sie zastanawialem nad kosztami, teraz poprostu tankuje kiedy trzeba i juz.

Instalacje OMVL zamontowalem sam, wlasnie zmienilem reduktor na nowy R90e bo stary juz powoli nie wyrabial. Instalacja na mikserze z lambda, byla banalnie prosta, mimo poczatkowego strachu, dziala, jezdzi, nie ma roznicy na czym jedzie, jedzie tak samo.

Pozdrawiam i polecam! :)

Donkihot

  • Gość
Odp: Pytanie za 100 punktów...!
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 27, 2015, 08:29:34 am »
Ja mam założony komputer Stag 300 plus, parownik R19 KME Gold i wtryskiwacze (jak się nie mylę) Hana.
Całość chodzi pięknie, żadnych check engine lub innych głupot. W sumie spalanie około 14l./100km. w cyklu mieszanym (czyli jakieś 2-3 l. więcej niż benzyny) co daje (w przeliczeniu na złotówki) jakieś 6-6,5l. benzyny + za 50zł. miesięcznie benzyny na odpalanie. Reasumując koszty to tak jak bym jeździł jakąś Corsą. Dla mnie super.