Autor Wątek: Czy można wsadzić lampy z anglika?  (Przeczytany 1884 razy)

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Czy można wsadzić lampy z anglika?
« dnia: Lipiec 21, 2016, 23:41:00 pm »
Witam, rozglądam się za europejskimi lampami i jest ich na rynku jak na lekarstwo, natomiast jest bardzo dużo ogłoszeń odnośnie lamp z Anglii. Pewnie większość z nich bez możliwości wyregulowania ich do jazdy w ruchu prawostronnym. Proszę o info czy taką lampę można jakoś "ręcznie" przełożyć na ruch prawostronny?

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Czy można wsadzić lampy z anglika?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2016, 00:03:06 am »
hmm...bass zna te tematy, ostatnio cisza u niego.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Czy można wsadzić lampy z anglika?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2016, 06:21:00 am »
Ok, dziękuję za informację :)

Offline Basspl

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Odp: Czy można wsadzić lampy z anglika?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2016, 14:50:22 pm »
Czesc, ja robilem europejskie ze zwyklych na xenon. Mysle, ze da rade. Polecam Ci kupic lampy z anglika, zestaw soczewek z aliexpress za 25-30$, rozklejasz lampy opalarka, zakladasz soczewki, czywcisz rowki po starym kleju, sklejasz je dobrze i gotowe. Kupujesz zestaw xenon hid na h1 bo takie sa soczewki I wpinasz przetwornice w gniazda oryginalnych pinow od zarowek. Zarniki mozesz wybrac jakie chcesz, ja chcialem biale wpadajace w niebieski. Ustawiasz odpowiednio zeby nikogo nie razilo krecac pokretlami w lampach I mysle ze powinno byc gotowe. Mysle, ze w 300zl sie wyrobisz z zakupem. A co z Twoimi lampami? Ps. Wrzucam obecnie kiere od polifta do przedlifta bo ktos mi powiedzial, ze sie nie da ;D. Wstawie post z lampami, z fotorelacja i kiere jakby kogos denerwowala ta z przedlifta  ostatnio niestety brak czasu, wiec cierpliwosci. W sprawie lamp, pisz pomoge w miare mozliwosci  co do przegladow to nie wiem bo mam czarne szyby z przodu I z tylu

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Czy można wsadzić lampy z anglika?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2016, 00:36:30 am »
Dzięki Basspl, lampy już zamówiłem więc nie będę pchał się w angliki, ale dobrze wiedzieć, że istnieje taka możliwość. Co do ksenonów to człowiek od przeglądów technicznych powiedział mi, że jeśli w danym modelu producent nie dopuścił do używania xenonów to nie można ich używać (chodziło coś o samopoziomowanie świateł) Ja mam wersję przedliftową, a ksenony montowała fabryka już w polifcie jeśli dobrze ogarniam ten temat.

Offline Basspl

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Odp: Czy można wsadzić lampy z anglika?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2016, 13:04:12 pm »
Chyba nie, montowane byly napewno w przejsciowych wersjach, buda stara, srodek nowy. Ogladalem takiego 2,5 benzyne (tragedia nie auto) :). Wiem, ze musi byc samopoziomowanie, ale albo ma sie znajomego diagnoste, albo ktos nie ogarnia. Mam juz ze 4 mies 8000k, nikt mi nie mruga, ze oslepiam, policja nie zatrzymuje. Nawet za czarne szyby nie zatrzymuja, tez tak macie? Wcale wolno nie jezdze...