Autor Wątek: Gdziej jest i jak wymienic filtr paliwa Jaguar S  (Przeczytany 8694 razy)

Krzysiek1985

  • Gość
Gdziej jest i jak wymienic filtr paliwa Jaguar S
« dnia: Styczeń 19, 2012, 11:13:57 am »
Witam. Gdziej jest i jak wymienic filtr paliwa Jaguar S-Type 3.0 V6 benzyna manual . Wyczytalem w postach ze podobno jest pod lewym przednim nadkolem ale tam znajduje sie koło. Prosil bym o jakias dokladną instrukcję gdzie to jest i najlepiej ilustracje bo za cholere nie moge znalezc . To sie wymienia od strony komory silnika czy od podwozia ??Dziękuje .

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Gdziej jest i jak wymienic filtr paliwa Jaguar S
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2012, 11:48:16 am »
 to znalazłem na angielskim forum 
"Remove the left front wheel and remove the securing nuts to the wheel arch
(plastic wheel well liner) pull back from the rear and you will see the fuel filter under it."
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2012, 11:56:30 am wysłana przez Tygrys3 »

Krzysiek1985

  • Gość
Odp: Gdziej jest i jak wymienic filtr paliwa Jaguar S
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2012, 12:51:17 pm »
aha czyli trzeba sciagnac lewe przednie kolo i nadkole plastikowe i tam bedzie filtr paliwa ;) dziekuje za pomoc ;)

Jar

  • Gość
Odp: Gdziej jest i jak wymienic filtr paliwa Jaguar S
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2012, 14:49:40 pm »
w moim S-Type 4,0 V8 właśnie tam jest ten filtr  :-A

rodger

  • Gość
Odp: Gdziej jest i jak wymienic filtr paliwa Jaguar S
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2012, 15:10:57 pm »
Nie trzeba ściągać koła, wystarczy że odkręcisz mocowania nadkola i opuścisz na dół. Cała akcja max 15min.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Gdziej jest i jak wymienic filtr paliwa Jaguar S
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2012, 22:02:55 pm »
Zgadza się odchylamy nadkole i jest super dostęp a filtr jak pamiętam to pasuje od focusa-mondeo.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

rodger

  • Gość
Odp: Gdziej jest i jak wymienic filtr paliwa Jaguar S
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2012, 12:49:30 pm »
Focus

Krzysiek1985

  • Gość
Odp: Gdziej jest i jak wymienic filtr paliwa Jaguar S
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2012, 17:03:15 pm »
Wymienilem filtr paliwa musialem zdjac kolo jednak zeby odkrecic nadkole poniewaz do tych wszystkich srubeczek i nakretek jest zrypany dostep i niekytore sa zardzewiale wiec musialem uzyc WD-40 lepiej zdjac jest wtedy duzo miejsca i nie trzeba sie gimnastykowac mozna przy okazji sprawdzic stan tarcz i klockow ;)

krzysztofk

  • Gość
Odp: Gdziej jest i jak wymienic filtr paliwa Jaguar S
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2012, 19:41:15 pm »
rozumie że bez zdejmowania koła też się uda? Bo u mnie kół nie idzie na razie ściągnąć ( muszę jechać gdzieś odkrecić zabezpieczające nakrętki , bo nie mam tej nasadki)

pawelek11

  • Gość

krzysztofk

  • Gość
Odp: Gdziej jest i jak wymienic filtr paliwa Jaguar S
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2012, 16:32:20 pm »
dzięki

gravi

  • Gość
Odp: Gdziej jest i jak wymienic filtr paliwa Jaguar S
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2015, 14:51:09 pm »
Panowie dziś dopadł mnie problem z paliwem. S-type 3.0 plus LPG. Otóż wczoraj zatankowałem około 20 litrów benzyny na stacji auchan z racji, że mam po drodze. Początkowy stan poziomu paliwa to trochę ponad rezerwę dotankowałem do połowy, i wróciłem do domu. Dziś z rana zaczęły się problemy na beznynie typu przerywanie silnika i gaśnięcie po 40 sek postoju w miejscu, na wysokich obrotach od 3 tys. idzie równo. Na lpg prawidłowo pracuje. Mam następujące pomysły:
1) Trafiłem na chrzczone paliwo z wodą ropą innym gównem
2) Po zatankowaniu większej ilości poderwał się syf i zaciągło go
3)Nagle padła pompa paliwa, ale zbyt duży zbieg okoliczności

Co do opcji 2 po dobraniu się do filtra paliwa, próba dmuchnięcia sprężonym powietrzem we wężyk w stronę baku, czy to coś pomoże, nie uszkodzę jakiś zaworków w pompie?? Możliwe jest żeby pompa przeciągnęła syf z baku i przytkała filtr paliwa?
Zastanawiam się czy ruszać to czy spróbować wyjeździć..