Autor Wątek: Parę pytań od łajka ;)  (Przeczytany 1835 razy)

Offline Lexmar14731

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
Parę pytań od łajka ;)
« dnia: Wrzesień 15, 2015, 08:42:30 am »
Witam jestem posiadaczem jaguara xj6 x300 3.2 benzyną. Mam pyabie odnośnie szpery i włączania doswietlenia drogi do domu. Mam w aucie szpere i chciałbym się dowiedzieć czy każdy x300 tak ma i czy każdy jest bez kontroli trakcji po drugie zauwazylem na filmiki z obsługi auta że facet ma włączone doswietlenia  drogi do domu po zamknięciu auta ? To była opcja czy da się to włączyć jakąś kombinacja klawiszy. Po trzecie wymienilem olej w skrzyni 4hp22 i nie mogłem znaleźć korka przelewowego więc olej wlalem przez bagnet wszystko ładnie działa lepiej zmienia biegi czy tylko dobrze jak tak zrobiłem? Nie piszcie o zmianie filtra i uszczelk ;)bo to  normalne;)

Kuba_Wawa

  • Gość
Odp: Parę pytań od łajka ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2015, 10:56:26 am »
mam takiego samego, i chyba nawet w tym samym kolorku (british racing green).
Olej dopiero będę wymieniał, więc temat korka wróci ( ale mam nadzieję że fachman będzie wiedział co i jak)
Co do kontroli trakcji - temat poruszałem chyba 2 dni temu ( post dotyczący niepodłączonych kostek). Koledzy forumowicze wyjasnili mi iż są one właśnie od kontroli trakcji, której nie posiadam. Też pytałem czy to samo.. - proponuję przeczytać post o kostkach by nie dublować.
Doświetlenie drogi do domu tzw. follow home - jest możliwe chyba jedynie z pilota ( tak mi się wydaje bo innej opcji nie widzę)
Po przytrzymaniu prawego przycisku na pilocie ( tego od zamykania auta), spowoduje włączenie świateł.

jaką masz wersję i wyposażenie oraz z jakiego miesiąca twój kociak?
pozdr

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
Odp: Parę pytań od łajka ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2015, 15:01:02 pm »
Szpera była jako opcja. Nie wiem, czy dostępna też w 3.2 czy nie. Niemniej jednak z tego co się orientuję to te dyfry były plug&play, więc równie dobrze poprzedni właściciel mógł kupić sobie zeszperowany z jakiegoś rozbitego XJRa i zamontować bez większych problemów.

Funkcję oświetlania drogi do domu włącza się w ten sposób, że kiedy auto jest zamknięte trzeba po prostu nacisnąć przycisk zamykania na pilocie i światła zapalają się na ileś sekund.

Kontrola trakcji to prymitywny system, który zwyczajnie ciągnie przepustnicę w kierunku zamknięcia, kiedy uzna, że właściciel przesadził z gazem. Podobno da się to odczuć w ten sposób, że pedał idzie w górę z uporem czołgu niezależnie jak bardzo się go naciska. U mnie kontroli trakcji nie ma, a posiadam X300 '96 z USA.

Offline Lexmar14731

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
Odp: Parę pytań od łajka ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2015, 21:48:57 pm »
U mnie szpera jest na pewno bo koła się kręcą razem, co do wyposażenia to jeszcze jest zawieszenie koni amortyzatory. Dzięki z tym pilotem akurat ten guzik mi odpadł w pilocie i zamykam z kluczyka. Auto dodatkowo ma oryginalne felgi Ardena