Autor Wątek: Demontaż siedzeń xj x308  (Przeczytany 2356 razy)

sonix001

  • Gość
Demontaż siedzeń xj x308
« dnia: Sierpień 20, 2015, 08:17:12 am »
Witam

Oddaje samochód do tapicera w sprawię odklejającej się podsufitki, powiedział mi żeby zrobić to porządnie trzeba wyciąć przednią albo tylną szybę bo inaczej nie wyjdzie z samochodu.

Zastanawiam się nad wycięciem tylnej szyby ale nie wiem jak zdemontować siedzenie z tyłu albo chociaż jak wyciągnąć same tylne zagłówki pomoże ktoś ? 

brys

  • Gość
Odp: Demontaż siedzeń xj x308
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2015, 08:44:45 am »
Witam,

Profesjonalne warsztaty generalnie preferują wycinanie tylnej szyby przy wyciąganiu podsufitki. Jeśli chodzi o demontaż zagłówków/kanapy/tylnej półki, to powinien Ci pomóc poniższy link:
http://www.justanswer.com/jaguar/2re7t-replace-jaguar-rear-deck-subwoofer.html#
Dotyczy co prawda wyciągnięcia subwoofera (muszę się za to w końcu u mnie zabrać i oddać go do regeneracji), ale po drodze i tak trzeba zdemontować to na czym Ci zależy. Na dole po kliknięciu w linki będziesz miał PDF'y z obrazkami :)

Pozdrawiam

Offline Zatoichi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Demontaż siedzeń xj x308
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2015, 10:57:57 am »
Nie prościej byłoby popatrzeć na tematy na forum? Kilka pozycji niżej na liście:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,30477.0.html

sonix001

  • Gość
Odp: Demontaż siedzeń xj x308
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2015, 16:48:18 pm »
Wiesz popatrzyłem na ten temat, i dlatego chce żeby tapicer wyciągną mi podsufitkę bez żadnych zagnieceń a nie jak w tym temacie.

brys

  • Gość
Odp: Demontaż siedzeń xj x308
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2015, 20:38:47 pm »
Wiele razy słyszałem, że przy wyciąganiu podsufitki bez wycięcia szyby nie da się uniknąć zagnieceń/załamań, ale może komuś się udało. W każdym razie mój XJ miał to robione w Szamotułach i tylna szyba była wyjmowana, podobno to najprostsza metoda. Zagnieceń/załamań na nowej podsufitce nie mam żadnych :)

Offline demon206sw

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Demontaż siedzeń xj x308
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2015, 23:07:31 pm »
W normalnej wersji x308 nie ma możliwości wyciągnięcia podsufitki bez wycinania szyby nie uszkadzając jej.
Nawet całego x308 rozkręciłem tzn drzwi i calutkie wnętrze żeby nic nie przeszkadzało i nie dało rady tego zrobić bez uszkodzenia, załamania podsufitki(i tak była uszkodzona).W innym x308 już do wyciągnięcia podsufitki wycinałem tylną szybę i to był najlepszy sposób.
Nie wiem, może w wersji long udaje się wyciągnąć podsufitkę przez tylne drzwi.
Z longiem się nie spotkałem ale xj 300 i xj 308 rozkręciłem na części co najmniej 5 szt.

sonix001

  • Gość
Odp: Demontaż siedzeń xj x308
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2015, 20:26:00 pm »
Dzięki za pomoc  :)

Podsufitkę już mam wymienioną ,oczywiście trzeba było wyciąć tylną szybę i zdemontować tylne zagłówki, koszt podsufitki  330 zł do tego 160 zł wycięcie i wklejenie szyby.

Fotka
http://pokazywarka.pl/0slfua/