Autor Wątek: Otwarcie maski  (Przeczytany 2579 razy)

Barthezz

  • Gość
Otwarcie maski
« dnia: Sierpień 10, 2015, 17:22:06 pm »
Cześć, mam pytanie do posiadaczy X typa 2,0 D  czy po otwarciu maski zapala się w środku czerwona lampka na tablicy i jest info że jest otwarta (tak jak przy otwarciu drzwi i bagażnika).

andrew140785

  • Gość
Odp: Otwarcie maski
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2015, 17:45:36 pm »
Kontrolka nie świeci się i tak ma być. Ale otwórz maske i spróbój zamknąć auto z pilota to nie da rady ;-) jeśli tak masz to wszystko w porządku :-)

Barthezz

  • Gość
Odp: Otwarcie maski
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2015, 18:02:43 pm »
A wyświetla się jakiś napis że maska otwarta na tablicy czy też nie?

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Otwarcie maski
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2015, 20:56:20 pm »
Kontrolka nie świeci się i tak ma być. Ale otwórz maske i spróbój zamknąć auto z pilota to nie da rady ;-) jeśli tak masz to wszystko w porządku :-)
Może to zależy od rocznika, bo u mnie 2002 świeci na czerwono i jest info bodajże "Bonnet open".
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

andrew140785

  • Gość
Odp: Otwarcie maski
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2015, 23:49:24 pm »
To zależy od wersji czy jest komputer czy nie. Jeśli jest to komunikat tez będzie wyświetlany u mnie w dieslu nie mam komputera i kontrolka otwartych drzwi  się nie świeci .

Barthezz

  • Gość
Odp: Otwarcie maski
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2015, 23:57:54 pm »
Wersja 2.0d 2003 jest komputer pokładowy i nawigację a z tego co pamiętam był komunikat o otwarciu maski teraz nie ma jest jakiś bezpiecznik od tego, czy krańcówka pod maską działa zero jedynkowo czy może musi mieć jakąś rezystancję?

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Otwarcie maski
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2015, 13:59:40 pm »
U mnie przy otwartej masce nic się nie wyświetla, ani kontrolka sie nie pali, (przy otwatych drzwiach, klapie tylnej i szybie klapy zapala się kontrolka i wyskakuje stosowny komunikat) ale samochodu nie da się zamknąć. Kiedyś się trochę nakombinowałem zanim doszedłem, że to chodziło o maskę.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała