Autor Wątek: Czy to dobry pomysł?  (Przeczytany 4631 razy)

Offline stachu071

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 05, 2015, 16:11:48 pm »
Po zdjęciach sądząc to nie ma co się obawiać o konstrukcję ;)

drwalu

  • Gość
Odp: Czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2015, 06:43:47 am »
Dodam swoje 3gr.

Szukajac opon 255/45/17 do xjr'a, nie bylo nic ponizej 750zl / sztuke. Kolega poszperal i zaoferowal mi nieuzywane chinole, lezaki dot 2011, marki NANKANG w cenie niecale 300zl / sztuke. Zdecydowalem sie. Sa ciche, dobrze trzymaja na suchym. Jakbym mial to bym polecil ta marke :)


Offline Tomaszek.maj

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 63
  • ...póki rdza nas nie rozdzieli
Odp: Czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2015, 18:58:27 pm »
Opony chińskie, spełniają normy jakościowe - chińskie, normy bezpieczeństwa-chińskie, nijak nie maja sie do europejskich, sa zdecydowanie niższe.
Piszesz ze opona chińska - 200 zł, za te pieniądze znajdziesz dobre używki, trzeba tylko poszukać, jak kupiłem ostatnio continentale, indeks prędkości - 240 km, bieżnik 6,5-7mm, za 200 zł.
Jaga używam do jazdy rekreacyjnej, a to znaczy ze przy km które obecnie robię mam opony na 6-7 lat.
Jest jeszcze alternatywa - Dębica, stomil Olsztyn.

Stać Cie na rumaka, musisz mieć na pasze i podkowy :)

Jaguar XJ X308, V8 4,0, 1998r
Jaguar XJS Coupe V12 5,3 , 1993r
... do ostatniej kropli oleju

Donkihot

  • Gość
Odp: Czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2015, 19:46:39 pm »

Stać Cie na rumaka, musisz mieć na pasze i podkowy :)


Więc dla czego kupiłeś używki?
tomaszek.maj, sorry kolego ale zaprzeczyłeś sam sobie. Nie próbuj nawet tłumaczeń że oszczędzasz albo miałeś mało kasy przecież "Stać Cie na rumaka, musisz mieć na pasze i podkowy"
A stwierdzenie
"bieżnik 6,5-7mm, za 200 zł.Jaga używam do jazdy rekreacyjnej, a to znaczy ze przy km które obecnie robię mam opony na 6-7 lat."
Pogrążyło twoją wiedzę motoryzacyjną (a przynajmniej dotyczącą opon) na maxa.
Co prawda nie napisałeś z którego roku opony kupiłeś, ale za 6-7 lat + załóżmy że mają 3-4  daje nam 9-11 lat a z takiego próchna to strach zrobić huśtawkę (żeby dzieciom druty w tyłek nie powłaziły) a co dopiero jeździć na tym  :-nuts

drwalu

  • Gość
Odp: Czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2015, 21:50:55 pm »
True true...

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: Czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 07, 2015, 06:35:25 am »
A Nankang jest akurat całkiem niezłą firmą...
W Hondzie Civic kilka lat temu miałem, jeździłem tym autem bardzo szybko i byłem zadowolony

Chinole ogólnie nie są złe, nie można od nich oczekiwać jakoś marek premium, ale warto czasem poczytać tetsy opon i odkryć jakies nowe marki :-)
Born to drive..

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 07, 2015, 15:10:32 pm »
Opony chińskie spelniaja tez normy EU. Inaczej nie bylyby oferowane. Wiekszosc z nich ma tez bieżniki opon europejskich z kilku lat wstecz. Ja na chinolach przejezdzilem dobre 40 tys km i nigdy problemu nie bylo. Powiem wiecej,  ze bezpieczniej aie czulem niz na Michelin które mam teraz
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8